Euro 2016. Rusia – Tara Galilor, scor final 0-3. Rezumat video

Rusia a incasat trei goluri de la Tara Galilor, echipa care a castigat grupa, dupa ce Anglia a remizat, scor 0-0, cu Slovacia.

Vezi si: Euro 2016. Anglia – Slovacia, scor final 0-0. Rezumat video

Ramsey a deschis scorul in minutul 11, iar in minutul 20, Taylor a dublat avantajul. Rezultatul final al partidei, 0-3, a fost stabilit de golgheterul galez Gareth Bale, care a marcat din pasa lui Ramsey.

In urma acestui rezultat, Tara Galilor acumuleaza 6 puncte, castiga grupa si se califica in optimi, alaturi de Anglia. Slovacia a incheiat pe locul 3, iar Rusia pleaca acasa, dupa ce a scos doar un singur punct, in meciul cu englezii.

Rusia: Akinfeev – Smolnikov, Ignashevich, V. Berezutski, Kombarov – Glushakov, Mamaev, Smolov, Shirokov – Kokorin, Dzyuba

Tara Galilor: Hennessey – Gunter, Chester, Williams, Davies, Taylor – Allen, Ledley, Ramsey – Bale, Vokes