FC Barcelona - Celtic Glasgow este duelul serii in Grupa C din Liga Campionilor. Vezi aici scorul live al meciului din Uefa Champions League.

UCL: FC Barcelona – Celtic SCOR 7-0 LIVE TEXT

Barcelona Celtic Scor Live

LIVE TEXT FC BARCELONA – CELTIC, SCOR 7-0

Rezultate UEFA Champions League 13 septembrie – Liga Campionilor GRUPE

UPDATE 23:35 – Meciul s-a incheiat cu un scor devastator pentru Celtic. Barcelona a avut un joc inchegat, s-au remarcat Messi, Neymar si Suarez, insa toata echipa a facut un joc foarte bun.

UPDATE 23:31 – Barcelona a inscris din nou prin Suarez.

UPDATE 23:31 – Messi a avut o ocazie de gol in minutul 87.

UPDATE 23:26 – Echipa Barcelonei face spectacol pe Camp Nou. Celtic nu reuseste sa construiasca nicio faza importanta. Messi a ajuns la golul cu numarul 90, la doar 4 goluri distanta de Cristiano Ronaldo.

UPDATE 23:18 – Gol Barcelona inscris de Suarez.

UPDATE 23:05 – Schimbare in echipa Barcelonei, iese de pe teren Busquets si intra Rafinha.

UPDATE 23:03 – Gol Barcelona, inscrie Messi al treilea gol in acest meci.

UPDATE 23:02 – Gol Barcelona, inscrie Iniesta

UPDATE 22:52 – Gol Barcelona! Neymar a inscris in minutul 50.

UPDATE 22:49 – A inceput repriza a doua. Schimbare la Barcelona, Iniesta a intrat la pauza in locul lui Rakitic.

UPDATE 22:32 – Pauza pe Camp Nou.

UPDATE 22:30 – Dembele inscrie, dar golul este anulat pentru un ofsaid evident. Decizie buna a brigazii din Romania

UPDATE 22:28 – Minutul 41 aduce odata cu el schimbarea scorului, Celtic inscrie in poarta Barcelonei, scor 2-1

UPDATE 22:26 – Rakitic a primit cartonas galben de la Ovidiu Hategan

UPDATE 22:13 – Messi inscrie din nou, scor Barcelona – Celtic – 2-0

UPDATE 22:10 – Celtic rateaza dupa ce a avut o super ocazie primind un Penalty

UPDATE 22:09 – Penalty Celtic

UPDATE 22:08 – Barcelona este foarte aproape de a schimba scorul, Messi a avut multe ocazii.

UPDATE 22:04 – Ocazie mare Barcelona

UPDATE 21:52 – Celtic era sa-si dea autogol

UPDATE 21:50 – Messi a dat gol in primele4 minute ale meciului, scorul FB Barcelona – Celtic este 1-0.

UPDATE 21:46 – Meciul a inceput, scorul este 0-0

UPDATE 21:39 – Echipa de start FC Barcelona

21-45-in-direct-la-protv-barcelona-celtic-magia-ligii-campionilor-revine-messi-neymar-si-suarez-vor-sa_1

UPDATE: Meciul incepe la ProTV la 21.45

Barcelona isi face debutul in grupele Ligii Campionilor in fata propriilor suporteri. Adversara din aceasta seara este campioana Scotiei, Celtic Glasgow. Cele doua echipe s-au mai intalnit in faza grupelor UCL in anul 2012, iar scotienii au reusit o mare supriza, invingand echipa catalana cu un scor de 2-1. Rezultatul meciului a fost foarte surprinzator, avand in vedere si statistica de finalul partidei: Celtic a avut o posesie de doar 16.3%.

„Ne ajuta ca am jucat cu Celtic in pre-sezon (3-1 pentru Barca). Este un adversar complicat si care a excelat in Champions League. Celtic are jucatori talentati. Dembele a marcat trei goluri cu Rangers, iar alaturi de Sinclair si Roberts formeaza o echipa de calitate care ne poate pune probleme.

Avand in vedere ca este o competitie scurta, este vital sa incepem bine si ne-ar ajuta mult si la moral dupa infrangerea neasteptata din campionat. Trebuie sa facem lucrurile corecte pe teren pentru a nu mai ajunge in situatii de criza”, a prefatat partida antrenorul Barcelonei, Luis Enrique.

„Nu ne temem. Ca manager, la fiecare meci trebuie sa crezi ca poti obtine un rezultat pozitiv. Respectam faptul ca aceasta este probabil cea mai buna echipa din lume cu probabil cel mai tare atac din toate timpurile.

Stiu din faptul ca am lucrat cu Suarez ca poate sa tina ocupati 4 fundasi adversi de unul singur. Ii adaugi pe Messi si Neymar in ecuatiesi devine foarte dificil. Desigur noi suntem la inceput dar am vazut in echipa o ‘foame’ si o dorinta de a reusi la fiecare antrenament si la fiecare meci”, a spus si antrenorul lui Celtic, Brendan Rodgers.

Barcelona Celtic Scor Live. Echipe probabile de start

Barcelona (4-3-3): Cillessen; Roberto, Pique, Mascherano, Alba; Busquets, Iniesta, Rakitic; Neymar, Suarez, Messi.

Celtic (4-2-3-1): de Vries; Lustig, Toure, Sviatchenko, Tierney; Brown, Bitton; Forrest, Rogic, Sinclair; Dembele.

Meciul este arbitrat de o brigada din Romania, avandu-l la centru pe Ovidiu Hategan. Octavian Sovre si Sebastian Gheorghe sunt arbitri asistenti, iar aditionali au fost desemnati Radu Petrescu si Sebastian Coltescu. Arbitru de rezerva va fi Radu Ghinguleac.

Partida Barcelona – Celtic se disputa pe Camp Nou, marti, 13 septembrie 2016, de la ora 21.45. Meciul este transmis in direct de Pro Tv si DolceSport 2. Huff.ro va tine la curent cu scorul live al duelului.