Romania - Muntenegru, Rezumat Video. Romania a incheiat la egalitate, scor 1-1, meciul cu Muntenegru din preliminariile CM 2018.

Romania – Muntenegru: Rezumat video, scor 1-1 in preliminariile CM 2018

Romania Muntenegru Rezumat Video.

Romania si Muntenegru au remizat in primul meci din cadrul preliminariilor Campionatului Mondial de Fotbal din 2018. Prima repriza a fost una slaba, saraca in faze de poarta. Jocul „tricolorilor” a fost unul fara viziune, iar acest lucru s-a mentinut si dupa pauza.

Spre finalul meciului, in minutul 85, nou-intratul Adi Popa a reusit sa marcheze. Bucuria a tinut doar doua minute. Jovetic a egalat la faza imediat urmatoare si scorul a devenit 1-1.

In minutul 90+5, Keseru a obtinut un penalty, insa Nicusor Stanciu a executat lamentabil si a trimis mingea peste poarta.

Romania – Muntengru s-a terminat 1-1, iar acest rezultat reprezinta un prim-pas gresit in lupta pentru calificarea la Mondial.

Romania Muntengru Rezumat Video, scor 1-1