Steaua – Sparta Praga Rezumat Video, scor final 2-0

Steaua Sparta Praga Rezumat Video

Steaua a castigat meciul cu Sparta Praga, scor 2-0 si avanseaza in play-off-ul Ligii Campionilor. Nicusor Stanciu a reusit sa ii califice pe „ros-albastri”, internationalul roman fiind autorul tuturor celor trei goluri din ambele manse.

In meciul de pe Arena Nationala, Stanciu a punctat pentru prima oara in minutul 30, marcand un gol cu un sut de la circa 20 de metri. Decarul Stelei a recidivat in minutul 62, cu un sut de la 16 metri, stabilind rezultatul final al meciului.

De notat ca Sparta Praga a evoluat in zece oameni din minutul 50, dupa eliminarea lui Brabec.

Echipe de start

Steaua: Nita – Enache, Tamas, Tosca, Momcilovic – Pintilii, Achim – Popa, Stanciu, Hamroun – Golubovic

Sparta: Bicik – Barbec, Costa, Kadlek – Vacha – Zahustel, Frydek, Dockal, Konate – Sural, Lafata