Anglia - Panama, scor live - Video online Grupa G a CM 2018

Anglia – Panama, scor final 6-1 – Rezumat video CM 2018

Anglia Panama scor final 6-1. Anglia a obținut o victorie entuziasmantă și s-a calificat în optimile CM 2018.

Ierarhia finală a grupei va fi stabilită în duelul din ultima etapă, Belgia – Anglia

FINAL: Victorie clară a Angliei, care avansează în optimi datorită acestui rezultat! Vezi rezumatul video mai jos!

Minutul 78: Gol Panama! Gol Baloy! Reușita jucătorului este sărbătorită de fanii selecționatei din America Centrală.

Minutul 69: Trippier a fost înlocuit de Rose. Panamezii i-au înlocuit pe Barcenas și Gomez cu Arroyo și Baloy.

Minutul 63: Englezii fac două schimbări. Au ieșit Kane și Lingard, au intrat Vardy și Delph.

Minutul 61: Gol Anglia! Hattrick Kane, care devine golgheterul turneului, cu cinci reușite! Ruben Loftus-Cheek șutează iar mingea deviată de Harry Kane (Anglia) trege pe lângă portar.

Scorul este 6-0, devenind cel mai mare rezultat înregistrat la acest campionat mondial!

Update: A început repriza secundă!

Pauză: Anglia a defilat și intră cu un scor neverosimil la cabine. Panama a părut o echipă epuizată și temătoare încă din startul partidei și nu a putut să facă față atacurilor selecționatei din Regatul Unit.

Minutul 45: Gol Anglia! Harry Kane face dubla și îi egalează pe Ronaldo și Lukaku în clasamentul golgheterilor. Scor fluviu la Nijnîi Novgorod!

Minutul 43: Un nou penalty Anglia, după un fault asupra lui Stones la un corner al britanicilor.

Minutul 41: Gol Anglia! Panama este la pământ! Stones face dubla, după o schemă interesantă la o lovitură liberă!

Minutul 36: Gol Anglia! Gol Lingard, care înscrie cu un șut frumos de la 20 de metri, care se duce în vinclu.

Minutul 21: Gol Anglia! Gol Kane! Vedeta lui Tottenham transformă lovitura de pedeapsă, iar englezii dublează avantajul.

Minutul 19: Penalty Anglia! Escobar are o intervenție imprudentă la Lingard, iar centralul egiptean arată punctul cu var.

Minutul 10: Armando Cooper (Panama) faultează dur și vede cartonaș galben!

Minutul 8: Gol Anglia! Gol John Stones! Prima reușită la echipa națională pentru fundașul central! El a înscris cu capul de la 11 metri, după ce a fost lăsat fără marcaj de defensiva panameză!

Minutul 5: Panama construiește bine un atac, dar totul se termină cu o execuție foarte slabă a lui Godoy, care trimite mult peste poartă din 16 metri.

Update: Lovitura de începe a partidei a aparținut englezilor.

Știre inițială

Anglia a debutat cu o victorie la Cupa Mondială. Selecționata Albionului s-a impus la limită cu Tunisia, grație unei duble marcate de căpitanul Harry Kane.

Cu toate acestea, jocul englezilor nu a fost unul impresionant, iar fanii britanicilor au taxat prestația unor jucători.

Panama nu a rezistat decât o repriză asaltului belgian și a pierdut meciul cu 3-0 în fața vedetelor Hazard & Lukaku. În ciuda faptului că a primit trei goluri, Jaime Penedo, singurul jucător din Liga 1 prezent la acest mondial, a avut o prestație bună și și-a salvat echipa de la primirea mai multor goluri.

Belgia a învins ieri Tunisia și, cu 6 puncte și un golaveraj 8-2, este în proporție de 99,9% calificată în optimi înainte de meciul de azi.

Cu o victorie, Anglia ar ajunge la același punctaj, iar clasamentul final al Grupei G ar urma să se stabilească în ultimul meci, când englezii și belgienii se vor înfrunta în derby-ul grupei.

Cele două echipe nu s-au mai întâlnit până acum, iar englezii nu au pierdut în faţa selecţionatelor din zona CONCACAF din 1950 (două victorii, două egaluri).

Anglia este neînvinsă de 11 meciuri.

Huff.ro vă ține la curent cu scorul live al meciului și vă oferă rezumatul video și cele mai importante faze.

Anglia Panama Scor: Echipele de start

Anglia: Pickford – Walker, Stones, Maguire – Trippier, Loftus Cheek, Henderson, Young – Lingard, Kane, Sterling

Panama: Penedo – Roman Torres, Escobar, Murillo, Davis – Gabriel Gomez, Godoy, Armando Cooper, Barcenas, Jose Luis Rodriguez – Blas Perez

Arbitru: Ghead Grisha (Egipt). Asistenţi: Redouane Achik (Maroc), Waleed Ahmed (Sudan). Arbitru de rezervă: Norbert Hauata (Tahiti); arbitru asistent de rezervă: Bertrand Brial (Noua Caledonie)

Arbitru video: Danny Makkelie (Olanda); arbitri asistenţi video: Pawel Gil (Polonia), Sander van Roekel (Olanda), Mark Geiger (SUA)

Stadion: Nijnîi Novgorod.

Meciul este televizat de TVR 1 și TVR HD și poate fi urmărit online streaming pe tvrplus.ro