Danemarca Australia Scor și video - Live online stream TVR 1 - CM 2018

Danemarca – Australia Scor final 1-1 Rezumat video – Rezultat la CM 2018

Danemarca Australia Scor final 1-1. Meciul s-a terminat indecis, după ce danezii au deschis scorul, apoi s-au retras în apărare. Australienii au marcat din penalty și au dominat ulterior partida.

În urma acestui rezultat, Danemarca acumulează 4 puncte, iar Australia 1. La ora 18.00 se va disputa celălalt meci din grupa C, Franța – Peru. Vezi mai jos rezumatul!

FINAL: Danemarca vs. Australia, scor final 1-1.

Minutul 90+1: Braithwaite șutează slab din careu, după un corner, iar portarul Australiei prinde fără probleme.

Minutul 88: Dublă ocazie Australia! Portarul Schmeichel este providențial la șuturile din careu ale lui Arzani și Leckie, iar Danemarca scapă cu fața curată.

Minutul 81: Rogic (Australia), înlocuit de Irvine.

Minutul 74:  Tomi Juric (Australia) este trimis pe teren în locului lui Andrew Nabbout, care s-a accidentat la umăr.

Minutul 72: Pione Sisto trimite un șut înșelător de la 20 de metri, dar pe lângă poartă. Cu câteva secunde înainte, Rogic (Australia) încercase să-l surprindă pe Schmeichel cu un un șut de la distanță.

Minutul 71: Șut bombă al lui Mooy de la circa 18 metri, mingea trece puțin peste poartă. Australia este echipa care are inițiativa, în timp ce Danemarca nu se regăsește.

Minutul 69: Bert van Marwijk a decis să introducă forţe proaspete și îl înlocuiește pe Robbie Kruse cu Daniel Arzani (Australia) .

Andreas Cornelius (Danemarca) îl va înlocui pe Nicolai Jorgensen.

Minutul 67: Ocazie Australia! Schmeichel greșește intervenția la o centrare, iar Mathew Leckie trimite în fața porții goale, de unde un danez respinge în corner!

Minutul 58: Autorul hențului care a dus la marcarea golului australian, Poulsen, a fost înlocuit de Braithwate.

Minutul 51: Pione Sisto (Danemarca) preia o pasă precisă în interiorul careului şi trimite balonul în colţul drept de jos, dar unul dintre fundaşi intervine pentru a bloca încercarea.

Update: A început repriza a doua.

Pauză: Danemarca Vs. Australia, scor 1-1. Australienii au taxat jocul defensiv făcut de danezi după marcarea golului și s-au folosit foarte bine de fazele fixe.

Minutul 41: Australia, aproape de autogol! Portarul reușește să rețină o deviere nefericită a unuia dintre fundași, după o lovitură liberă executată de Eriksen.

Minutul 38: Gol Australia! Jedinak transformă penalty-ul și aduce egalarea!

Minutul 36: Penalty pentru Australia, după un henț în careu al lui Poulsen, care este avertizat. Decizie luată cu ajutorul arbitrajului video.

Minutul 30: Șansă pentru Australia! Robbie Kruse preia bine în careu, dar șutul său este blocat de un fundaș danez!

Minutul 21: Șut puternic al lui Pione Sisto (Danemarca) dar mingea trimisă de la mare distanță este prinsă de portarul australian.

Minutul 12: Australienii mizează mult pe cornere, având în vedere că au jucători înalți. Echipa de la Antipozi are dificultăți pe faza de construcție și se pare că fazele fixe ar fi singura posibilitate prin care pot marca.

Minutul 7: Gol Danemarca! Gol Eriksen! Vedeta danezilor marchează cu un voleu superb din interiorul careului!

Minutul 5: Corner pentru Australia, iar Leckie trimite puternic cu capul, scăpat din marcaj. Mingea trece, însă peste poartă.

Minutul 2: Delaney (Danemarca) a lovit slab cu capul o minge centrată foarte bine în careul advers, iar faza s-a încheiat cu un aut de poartă.

Update: Lovitura de start a aparținut danezilor.

Danemarca a învins Peru cu 1-0, dar jocul nordicilor din prima partidă disputată la acest mondial nu a convins.

Sud-americanii au condus jocul și au ratat chiar și o lovitură de departajare. Vedeta echipei, Christian Eriksen, de la Tottenham Hotspur, a furnizat pasa de gol pentru Yussuf Poulsen, însă a recunoscut că Danemarca nu a arătat fotbal ofensiv la debutul la Cupa Mondială.

De cealaltă parte, Australia a ținut foarte bine piept Franței și a fost aproape de un rezultat de egalitate.

Diferența de valoare dintre fotbaliștii celor două echipe nu s-a văzut, iar cocoșii galici s-au impus norocos,cu 2-1, urmare a unui autogol.

Selecţionerul olandez al australienilor, Bert van Marwijk, l-ar putea utiliza pe veteranul Tim Cahill, care va încerca să marcheze la a patra Cupă Mondială, sau pe Daniel Arzani, cel mai tânăr jucător din turneu.

Cele două echipe nu s-au confruntat până acum în meciuri oficiale. Singura partidă amicală disputată între cele două selecționate a avut loc în 2012.

Danemarca Australia Scor Live:  Echipe probabile de start

Danemarca şi Australia vor alinia aceleaşi formaţii ca în meciurile lor de debut la partida care va avea loc joi, de la ora 15,00 (ora României, TVR 1, TVR HD), pe Samara Arena, în Grupa C a Cupei Mondiale de fotbal din Rusia:

Danemarca: 1. Kasper Schmeichel – 14. Henrik Dalsgaard, 4. Simon Kjaer (căpitan), 6. Andreas Christensen, 17. Jens Stryger Larsen – 8. Thomas Delaney, 19. Lasse Schoene, 10. Christian Eriksen – 20. Yussuf Yurary Poulsen, 9. Nicolai Jorgensen, 23. Pione Sisto. Selecţioner: Aage Hareide.

Rezerve neutilizate: 16. Jonas Lossl, 22. Frederik Ronnow – 3. Jannik Vestergaard, 5. Jonas Knudsen, 13. Mathias Jorgensen, 2. Michael Krohn-Dehli, 18. Lukas Lerager, 12. Kasper Dolberg, 15. Viktor Fischer, 21. Andreas Cornelius, 11. Martin Braithwaite.

Australia: 1. Mathew Ryan – 19. Joshua Risdon, 5. Mark Milligan, 20. Trent Sainsbury, 16. Aziz Behich – 15. Mile Jedinak (căpitan), 13. Aaron Mooy – 7. Mathew Leckie, 23. Tom Rogic, 10. Robbie Kruse – 11. Andrew Nabbout. Selecţioner: Bert van Marwijk.

Rezerve neutilizate: 12. Brad Jones, 18. Danny Vukovic – 2. Milos Degenek, 3. James Meredith, 6. Matthew Jurman, 8. Massimo Luongo, 4. Tim Cahill, 9. Tomi Juric, 14. Jamie MacLaren, 22. Jackson Irvine, 21. Dimitrios Petratos, 17. Daniel Arzani.

Arbitru: Antonio Mateu Lahoz; arbitri asistenţi: Pau Cebrian Devis, Roberto Diaz Perez (toţi din Spania); arbitru de rezervă: Bamlak Tessema Weyesa (Etiopia); arbitru asistent de rezervă: Juan Carlos Mora (Costa Rica)

Arbitru video: Marc Geiger (SUA); arbitri asistenţi video: Jair Marrufo (SUA), Joe Fletcher (Canada),

Meciul Danemarca vs Australia poate fi urmărită live online streaming de la ora 15.00 pe tvrplus.ro.

Huff.ro vă ține la curent cu scorul în timp real al partidei și vă oferă cele mai importante faze, video.