Știri

Euro 2016. Spania – Turcia, SCOR 3-0, Video

Spania Turcia la Euro 2016 – Live online video pe Huff.ro.

Rezumat VIDEO SPANIA-TURCIA scor final 3-0

Spania – Turcia este derby-ul serii in Euro 2016. Dupa un debut cu victorie in meciul cu Cehia, Spania incearca sa obtina o a doua victorie, care le-ar asigura calificarea in optimi. De cealalta parte, Turcia are nevoie de puncte in confruntarea de astazi, pentru a ramane in lupta pentru calificarea in fazele eliminatorii. Echipa lui Fatih Terim a cedat in fata Croatiei, cu scorul de 0-1.

LIVE TEXT SPANIA TURCIA – EURO 2016 – SCOR 3-0

UPDATE ora 23:50 – Spania incheie ziua ca lider al grupei cu 6 puncte.

UPDATE ora 23:45 – MINUTUL 87 aduce o ocazie mare pentru turci insa aceasta este blocata de De Gea

UPDATE ora 23:39 – In minutul 80 SCHIMBARE SPANIA iese Jordi Alba intra Azpiliqueta. euro2016 2016-06-17 23-39-14-669

UPDATE ora 23:32 – Turcia este macinata de infrangerea pe care o sufera la EURO 2016, Spania incepe sa fie extrem de relaxata.

UPDATE ora 23:28 – SCHIMBARE TURCIA SI SPANIA. Desi Arda Turan este huiduit, antrenorul Turciei nu il schimba. Iata care au fost modificarile celor doua echipe

euro2016 2016-06-17 23-28-26-835

euro2016 2016-06-17 23-28-31-604

UPDATE ora 23:27 – Arda Turan este huiduit de suporterii turci de fiecare data cand mingea ajunge la el. MOMENTE INCREDIBILE

UPDATE ora 23:23 – Capitanul Turciei – Arda Turan – este HUIDUIT de proprii suporteri. Jucatorul a ales sa se opreasca din meci si sa gesticuleze in fata fanilor

Arda Turan

UPDATE ora 23:22 –  SCHIMBARE SPANIA. Antrenorul Spaniei isi scoate diamantele in afara terenului si le trimite la odihna. David SILVA iese si intra Bruno Soriano.

euro2016 2016-06-17 23-22-19-323

UPDATE ora 23:18 – SCHIMBARE TURCIA. MINUTUL 62 aduce o schimbare in lotul Turciei in incercarea de a schimba scorul cu Spania. Oguzhan Ozyakup este inlocuit de OLCAY SAHAN.

euro2016 2016-06-17 23-20-24-754

UPDATE ora 23:18 – Corner pentru Spania, insa mingea ajunge in bara

UPDATE ora 23:13 – Turcia  a avut o lovitura libera insa mingea este respinsa cu capul

UPDATE ora 23:10 – MINUTUL 52. Burak patrunde in careu si suteaza, dar mingea ocoleste poarta!

UPDATE ora 23:06 – GOOOOOOOOOOL SPANIA, TURCIA ESTE CONDUSA CU SCORUL DE 3 LA 0

UPDATE ora 23:02 – Turcia incepe repriza a doua cu o schimbare, Hakan Calhanoglu este inlocuit de Nuri Sahin

Euro 2016. Spania - Turcia, Live score si Video SCOR 2-0

UPDATE ora 23:00 – Transmisiunea in direct a revenit, scorul la pauza este de 2 la 0 pentru Spania.

SCOR LA PAUZA 2-0 pentru SPANIA in meciul cu TURCIA

UPDATE ora 22:47 – Prima repriza s-a incheiat, Spania da impresia ca este la un meci de antrenament. Turcia pare depasita de situatie. SCOR LA PAUZA 2-0

UPDATE ora 22:45 – Prima repriza dintre Spania si Turcia este prelungita cu 1 minut

UPDATE ora 22:40 – In minutul 40 Tufan i-a cartonas galben

UPDATE ora 22:39 – GOOOOOOOOOOOOOOOOOOL SPANIA ! In mai putin de 10 minute Spania da doua goluri Turciei, scor 2-0 pentru Turcia in minutul 39

UPDATE ora 22:19 – Turcia a batut o singura data Spania intr-un meci de fotbal; se intampla in anul 1954

UPDATE ora 22:15 – MINUTUL 14 Iniesta a sutat de la margine insa turcii au blocat. Spania domina inceputul de meci

UPDATE ora 22:10 – In minutul 12 Pique reia cu capul la corner, mingea loveste pamantul si sare peste poarta!

UPDATE ora 22:04 – Doua ratari incredibile ale Spaniei

UPDATE ora 22.00 – Meciul dintre Turcia si Spania a inceput. Inca din primul minut Spania a incasat un cartonas galben

euro2016 2016-06-17 22-02-13-907

euro2016 2016-06-17 22-02-15-637

Cele doua formatii s-au intalnit de 13 ori pana acum. Spaniolii au obtinut 6 victorii, turcii trei, iar patru partide s-au terminat cu rezultat egal. Golaverajul este favorabil campioanei europene en-titre, care are 19 goluri marcate si doar 12 primite in disputele cu Turcia.

Vezi aici programul si rezultatele de la Euro!

REZUMAT VIDEO SPANIA TURCIA EURO 2016

Lotul Spaniei la Euro 2016

Portari: Iker Casillas (FC Porto), David De Gea (Manchester United), Sergio Rico (Sevilla)

Fundasi: David Azpilicueta (Chelsea), Jordi Alba (Barcelona), Gerard Pique (Barcelona), Sergio Ramos (Real Madrid), Juanfran (Atletico Madrid), Hector Bellerin (Arsenal), Marc Bartra (Barcelona).

Mijlocasi: Sergio Busquets (Barcelona), Andres Iniesta (Barcelona), Koke (Atletico Madrid), Cesc Fabregas (Chelsea), Thiago Alcantara (Bayern Munchen), David Silva (Manchester City), Lucas Vazquez (Real Madrid), Mikel San José (Athletic Bilbao), Bruno Soriano (Villarreal)

Atacanti: Nolito (Celta Vigo), Pedro (Chelsea), Alvaro Morata (Juventus), Aritz Aduriz (Athletic Bilbao)

Selectioner: Vicente Del Bosque.

Lotul Turciei la Euro 2016

Portari: Volkan Babacan (Medipol Basaksehir), Onur Recep Kivrak (Trabzonspor), Harun Tekin (Bursaspor)

Fundasi: Gokhan Gonul (Fenerbahce), Sener Ozbayrakli (Bursaspor), Semih Kaya (Galatasaray), Ahmet Calik (Genclerbirligi), Hakan Balta (Galatasaray), Caner Erkin (Fenerbahce), Ismail Koybasi (Besiktas)

Mijlocasi: Mehmet Topal (Fenerbahce), Selcuk Inan (Galatasaray), Ozan Tufan (Fenerbahce), Oguzhan Ozyakup (Besiktas), Hakan Calhanoglu (Bayer Leverkusen), Nuri Sahin (Borussia Dortmund), Arda Turan (Barcelona), Olcay Sahan (Besiktas), Volkan Sen (Fenerbahce), Emre Mor (Nordsjaelland)

Atacanti: Burak Yilmaz (Beijing Guoan), Cenk Tosun (Besiktas), Yunus Malli (Mainz)

Selectioner: Fatih Terim

Spania Turcia. Echipe probabile de start!

Spania: De Gea – Juanfran, Pique, Ramos, Alba – Fabregas, Busquets, Iniesta – Silva, Morata, Nolito.

Turcia:
Babacan – Gonul, Topal, Balta, Erkin – Inan – Calhanoglu, Tufan, Ozyakup, Turan – Tosun.

Arbitrul confruntarii din Grupa D este sarbul Milorad Mazic.

Meciul Spania – Turcia se disputa pe Allianz Riviera din Nice, vineri, 17 iunie, de la ora 22.00. Partida va fi difuzata in direct de Pro Tv si DolceSport 1, iar Huff.ro va va prezenta scorul live, rezultatul final si rezumatul video.