Pandurii si Maccabi Tel Aviv s-au duelat in prima mansa din turul trei preliminar al Europa League. Meciul s-a terminat cu rezultatul de 1-3.

Pandurii – Maccabi Tel Aviv, scor final 1-3. Video rezumat

Pandurii Maccabi – Rezumat video

Echipa antrenata de Petre Grigoras a inceput prost meciul, iar in minutul 6, Ben Haim II a deschis scorul. Ovidiu Herea a reusit sa restabileasca egalitatea pe tabela de marcaj, cu un gol inscris in minutul 30, stabilind totodata si scorul pauzei.

In debutul reprizei secunde, Igiebor inscrie cu capul si o readuce pe Maccabi in avantaj. Lovitura de gratie pentru Pandurii Tg. Jiu a venit in minutul 76, cand Miha a stabilit scorul final 1-3.

In urma acestui rezultat, Pandurii Targu Jiu ramane cu sanse minime de a se califica in play-off-ul Europa League. Gorjenii au nevoie in meciul retur de o victorie la o diferenta de trei goluri.

Vezi si: Gent – Viitorul, scor final 5-0, in Europa League

Echipele de start

Pandurii: Stanca – Ungurusanu, Vasiljevic, Bunoza, Grecu – Rauta, Mrzljak – Pleasca, Voiculet, Herea – Hora
Rezerve: Lazar, Bujis, Munteanu, Pitian, Ortega, Trifu

Maccabi Tel Aviv: Rajkovic – Dor Peretz, Tibi, Filipenko, Rikan – Medunjanin, Alberman, Igiebor – Miha, Orlando Sa, Ben Haim II
Rezerve: Eliel Peretz, Ben Haim, Itzhaki, Ben Basat, Dasa, Ohayon

Pandurii Maccabi Tel Aviv, scor 1-3 , VIDEO REZUMAT