Rezumat video Marseille VS Atletico SCOR 0-2. Finala Europa League

Rezumat video Marseille VS Atletico SCOR 0-3. Finala Europa League

Rezumat video Marseille VS Atletico SCOR 0-3, meci demn de o finală Europa League. Griezmann a fost omul meciului în această seară. Jucătorul lui Atletico Madrid a deschis scorul în minutul 21 și la scurt timp după începerea reprizei a doua a marcat din nou în poarta Marseille.

Rezumat video Marseille VS Atletico SCOR 0-3

Min 90 – Atletico înscrie din nou în poarta Marseille! Umilință în Franța! Min. 89 – GOOOOOL, 3-0 Atletico! Căpitanul Gabi a consfinţit victoria spaniolilor, la capătul unei acţiuni superbe, cu un şut la colţul lung.

Rezumat video complet. Vezi mai jos fazele meciului dintre Marseille VS Altetico.

Marseille avea nevoie de o minune care din păcate pentru echipa franceză nu a sosit. Dimitri Payet, unul din cel mai importanți jucători de la Olympique Marseille a fost accidentat și nevoit să părăsească meciul în minutul 33.

Meciul a fost LIVE TEXT și VIDEO aici. Marseille VS Atletico SCOR 0-3.

Ateltico a strălucit pe teren. Griezmann a fost omul meciului care a înscris două goluri.

REZUMAT VIDEO – Olympique Marseille – Atletico Madrid Scor 0-3

Vezi mai jos cele mai importante faze ale meciului dintre Marseille VS Atletico.

Golul 2. Griezmann înscrie din nou în minutul 49.

MIN 49 – GOOOOL! Griezmann înscrie din nou! Scor Marseille – Atletico 0-3. Jucătorul care a fost refuzat de echipele din Franța, arată acum țării ce a pierdut. Griezmann a dublat avantajul spaniolilor, cu o execuţie de fineţe, scăriţă peste Mandanda, după o acţiune superbă a echipei lui Diego Simeone.

VIDEO. GOOOL! Atletico schimbă din nou scorul! Marseille VS Altetico SCOR 0-3 –

Golul 1. Atletico deschide scorul VIDEO în minutul 21. Golul a fost marcat de Griezmann.

ECHIPELE DE START

Marseille (4-2-3-1): Mandanda – Sarr, Adil Rami, Luiz Gustavo, Amavi – Zambo Anguissa, Sanson – Thauvin, Payet, Ocampos – Germain
Rezerve: Pele – Sakai, Kamara, Rolando, Mitroglou, Njie, Lopez

Antrenor: Rudi Garcia

Atletico (4-4-2): Oblak – Vrsaljko, Gimenez, Godin, Lucas Hernandez – Angel Correa, Gabi, Saul, Koke – Griezmann, Diego Costa

Rezerve: Werner – Filipe LUis, Partey, Torres, Savic, Juanfran, Gameiro

Antrenor: German Burgos (Diego Simeone e suspendat)

Meciul a fost arbitrat de centralul olandez Bjorn Kuipers. Acesta a fost ajutat de asistenții Sander van Roekel, Erwin Zeinstra (ambii din Olanda).

Partida Olympique Marseille – Atletico Madrid a fost transmis în direct de Telekom Sport 1 și Pro TV, de la ora 21:45. Huff.ro vă v-a ținut la curent cu rezultatul live al meciului din această seară și vă v-a prezentat rezumatul video al partidei. Meciul Marseille VS Ateltico Madrid a fost LIVE TEXT, foto, video aici.