Vitesse - Viitorul scor live Europa league, retur. Live online video

Vitesse – Viitorul scor final 3-1 Rezumat video. Hagi, eliminat din Europa League.

Vitesse Viitorul scor final 3-1. Echipa lui Gică Hagi spune adio Europa League, în turul 2 preliminar al competiției.

Olandezii de la Vitesse Arnhem s-au dovedit a fi o nucă prea tare pentru tânăra echipă constănțeană, care a fost învinsă în retur.

Desfășurarea meciului

Update: Minutul 77: Gol Vitesse. O pasă aiurea a lui Mladen către propriul portar îi pune golul pe tavă lui Beerens. Olandezii conduc cu 3-1, iar scorul general este de 5-3

Update: Minutul 50! Gol Viitorul! Denis Drăguș reduce din diferență cu un șut din interiorul careului. Scorul la general este de 4-3. Un gol al constănțenilor ar egala situația

Update: Minutul 48: Gol Vitesse! Linnsen dublează avantajul olandezilor, care au un scor general de 4-2 acum.

Update: Scorul la pauză rămâne 1-0. Olandezii au avut două bare în această primă repriză.

Update: Minutul 23: Gol Vitesse! Gol Clarke-Salter, după un corner. Olandezii conduc cu 1-0, scorul general fiind 3-2. Viitorul este eliminată la acest scor.

Update: Scorul în acest moment este 0-0. La acest rezultat, Vitesse este echipa care merge mai departe.

Update: S-a dat startul partidei din această seară.

Rezumat video Vitesse Viitorul rezultat final 3-1

Viitorul a condus cu 2-0 la Ovidiu în meciul tur, dar naivitatea pe faza defensivă a costat echipa constănțeană un rezultat ce i-ar fi dat șanse mari de calificare.

Juniorii lui Hagi au clacat în repriza secundă și chiar au fost în pericol să piardă partida, mai ales că au rămas și în zece, după eliminarea lui Artean.

Vitesse nu a început încă sezonul oficial în Olanda, acesta fiind punctul slab al echipei, care nu a strălucit în meciul tur. Gică Hagi s-a declarat optimist înainte de meciul din această seară.

”Ne aşteaptă un meci greu cu Vitesse. Am avut multe ocazii în tur, dar nu am avut şansă. Meritam mai mult, dar a fost bun şi egalul.

Sunt convins că lucrurile vor sta altfel la retur şi ne vom reveni. Am nevoie de o echipă puternică, una care să încerce imposibilul în deplasare.

Dacă nu credeam că-i putem bate, nu-mi odihneam jucătorii. Sperăm să producem o surpriză foarte mare în Olanda”, a declarat Hagi.

FC Viitorul Constanţa a încheiat la egalitate cu echipa olandeză Vitesse Arnhem, scor 2-2 (1-0), meciul care a avut loc joi, pe Stadionul Central al Academiei Hagi din Ovidiu, în prima manşă a turului al doilea preliminar al Europa League la fotbal.

Viitorul a condus cu 2-0 prin dubla lui Denis Drăguş (minutele 44 şi 49), dar a primit destul de uşor două goluri, semnate de Tim Matavz (53) şi Bryan Linssen (72).

Vitesse Viitorul scor live: Echipe probabile

Vitesse: Eduardo – Karavaev, Thelander, Clarke-Salter, Buttner – Foor, Serero – Beerens, Bruns, Linssen – Matavs

Viitorul: Cojocaru – Duarte, Țîru, Mladen, De Noojer – Achim, Băluță, Vînă – Hagi, Drăguș, Mățan

Arbitrul partidei va fi centralul scoțian Kevin Clancy.

Meciul începe la ora 21.00 și este televizat de TVR 1. Partida poate fi urmărită live online video și pe tvrplus.ro.

Huff.ro vă ține la curent cu scorul live al partidei și vă oferă rezumatul video după terminarea meciului.