Norvegia - România SCOR 0-0 - Live VIDEO preliminarii EURO 2020

Știri

Norvegia – România SCOR 2-2 – Rezumat VIDEO preliminarii EURO 2020.

Norvergia – Romania scor 2-2. Rezumat VIDEO! O nouă etapă din preliminariile Euro 2020 a început astăzi, de la ora 21:45 în direct la Pro Tv. Meciul poate fi văzut live video / live stream pe protvplus.ro, absolut gratuit. Tot online pot vedea meciul dintre Norvegia VS România și pe Digi Sport, Look plus, Telekom TV.

UPDATE LIVE – LIVE BLOG | Malta – România SCOR 0-0 Preliminarii Euro 2019 LIVE Pro TV

Rezumat video Norvegia – România SCOR 2-2

România a reușit să egaleze chiar în minutul 90, cu un gol superb marcat de Keșeru. Primul gol al României a fost marcat în minutul 76 tot de Keșeru. Norvegia a marcat imediat după începutul reprizei doi, Elyounoussi a deschis scorul. Al doilea gol al Norvegiei a fost marcat de  Odegaard. Dacă rezumatul video apasă aici.

Rezumat Video Norvegia – România

Toate golurile din meci sunt mai jos în format video.

LIVE score Norvegia – România LIVE SCOR 2-2 – Rezumat video

Comentarii live și video cu cele mai tari faze din meci și goluri, mai jos. Dacă nu vezi scorul sau comentariile actualizate apasă aici.

MIN 90 – GOOOOOOL România!!! Marchează din nou în poarta Norvegiei. Norveghia Romania SCOR 2-2.

UPDATE min 90+2: GOOOOOL România! Hagi centrează, Maxim îi aşează mingea lui Grigore, acesta pasează pentru Keşeru, care trimite în plasă, de la limita offside-ului. Atacantul României a ajuns la al 12-lea gol marcat pentru națională.

VIDEO România marchează în poarta Norveghiei. SCOR 2-2

MIN 90 – 3 minute de prelungiri. Scorul este în continuare 2-1 pentru Norvegia.

MIN 76 – CHEȘERU marchează în poarta Norvegiei. SCOR Norvegia România 2-1. Maxim execută un corner, Grigore recentrează până la Keșeru, care trimite în poartă.

VIDEO – România marchează în poarta Norvegiei. SCOR 2-1 Min 76

MIN 69. GOOOL Norvegia. Scor Norveghia – România 2-0. VIDEO cu golul Norvegiei în poarta României. SCOR 2-0. King îi strecoară mingea printre picioare lui Grogore și îi pasează lui Odegaard, care nu mai poate fi prins din urmă, scapă spre poartă și îl învinge pe Tătărușanu.

VIDEO – Al doilea Gol marcat de Norvegia

Minutul 56: GOL Norvegia! Elyounoussi a deschis scorul. Paul Anton a comis o gafă incredibilă la acest nivel, încercând să preia mingea într-un mod mai rar întâlnit. Norvegienii au recuperat, au declanşat contraatacul, iar Elyounoussi a împins mingea în plasă, după un şut deviat. Tătăruşanu a fost păcălit în primă fază, a încercat să revină, dar Elyounoussi a apărut şi a trimis în plasă pentru 1-0.

GOOOOL Norvegia. România primește primul gol la scurt timp după începerea reprizei 2. VIDEO cu golul mai jos. SCOR 1-0.

Gol Norvegia SCOR 1-0 min 56 -VIDEO

MIN 54 – Ratare uriașă făcută de Cheșeru la Pasa lui Chirciu, cea mai mare ocazie de gol de până acum în meciul cu Norvegia.

MIN 52:23 Norvegia are aut.

MIN 44:00 Norvegia este în ofsaid.

MIN 50:24 S-a acordat o lovitură liberă pentru oaspeti.

MIN 50:21 Lovitură de poartă România.

MIN 50:08 Aut România.

MIN 49:06 Pericol pentru România, Norvegia are un aut dintr-o zonă periculoasă.

MIN 46:47 Aut Româniaîn apropierea careului.

MIN 45:49 Arbitrul Sergei Karasevacordă o lovitură liberă pentru România în jumătatea proprie.

MIN 45:29 ArbitrulSergei Karasev indică aut de margine pentru oaspeti.

MIN 22:47:40 A început repriza a doua

MIN 45 – Fluierul de start.

Pauza. Scorul dintre Norvegia și România la pauză este 0-0.

UPDATE min 36: Deac execută un corner, Grigore întoarce cu capul, iar Grozav trimite, dar mingea este pe direcția portarului. Norvegia – Romania SCOR 0-0

UPDATE min 30: Prima ocazie a tricolorilor îi aparține lui Pușcaș. După o centrare în careu trimisă de Keșeru, atacantul trimite capul, dar mingea se duce direct în brațele portarului Grytebust.

UPDATE min 17: Același Odegaard îl lansează perfect pe King, care intră în careu și trage din unghi, dar mingea trece prin fața lui Tătărușanu.

min 10:18 Aut pentru Norvegiaîn apropierea careului advers.

min 10:10 Omar Elabdellaoui trage pe poartă dar nu reușește să înscrie pentru Norvegia.

min 9:25 Norvegia aruncă de la margine.

min 8:58 Aut de margine pentru Norvegia în jumătatea adversă.

min 8:36 Aruncare pentru Norvegiaîn jumătatea proprie.

min 8:00 Pe Stadionul Ullevaal, Norvegia este penalizată pentru ofsaid.

min 6:10 Norvegia primește o aruncare de la margine în jumătatea proprie.

min 5:55 Aut Norvegia în terenul advers.

min 5:13 Mingea e iar în joc după repunerea din colțul careului mic a celor de la Norvegia.

min 4:37 Aruncare pentru oaspeti în jumătatea echipei adverse.

min 2:07 Aruncare de la margine România.

min 1:24 Arbitrul Sergei Karasev semnalizează aut de margine pentru România în jumătatea celor de la Norvegia.

min 0:59 Lovitură liberă România în propria jumătate.

21:45 Minutul 0 – Fluierul de start. Înainte de startul meciului a fost ținut un moment de reculegere

Moment de reculegere pentru Lennart Johansson

Norvegia (4-4-2): Sander Berge, Ole Selnaes, Haitam Aleesami, Sten Grytebust, Markus Henriksen, Martin Odegaard, Omar Elabdellaoui, Tarik Elyounoussi, Joshua King, Haavard Nordtveit, Kristoffer Ajer

Echipa de start a României:
Tătărușanu – Chipciu, Săpunaru, D. Grigore, Toșca – Deac, Stanciu, Anton, Grozav – Keșeru, Pușcaș

Echipa de start a Romaniei in meciul cu Norvegia

LIVE Stream video Norvegia România – Rezumat video

Meciul Novergia România poate fi urmărit și online gratuit pe protvplus.ro. Abonații Digi și Telekom, pot alege să urmărească meciul pe digi.ro, Telekomtv.ro și cei de la UPC pe platforma Horizon GO.

Rezumatul video al meciului va fi disponibil în acest articol la final.