Argentina - Croația scor live 0-0 la CM 2018 - Video online TVR

Argentina – Croația scor final 0-3 la CM 2018 – Rezumat Video

Argentina Croația Scor final 0-3. Argentina a fost umilită de Croația, iar rezultatul din acest meci duce echipa lui Modric în optimile CM 2018.

Argentina trebuie să aștepte jocul rezultatelor pentru a spera la calificarea mai departe.

În grupa D, Croația are 6 puncte, Islanda 1 punct, Argentina 1 punct, iar Nigeria 0 puncte.

Islanda și Nigeria vor juca vineri. Vezi mai jos rezumatul meciului!

Final: Victorie entuziasmantă a Croației în fața Argentinei și calificare în optimi!

Minutul 90+1: Gol Croația! Umilință pentru Argentina! Rakitic marchează după un contraatac care a prins echipa sud-americană total dezorganizată!

Minutul 90: Ocazie Argentina! Șutul lui Pavon este respins de Vida în corner.

Minutul 85: Bară Croația! Mingea șutată de Rakitic din lovitură liberă lovește bara!

Minutul 84: Nervii au cedat! Jucătorii celor două echipe s-au îmbrîncit după un fault al lui Otamendi la Rakitic.

Minutul 81: Gol Modric! Gol Croația! Jucătorul lui Real Madrid a marcat cel mai frumos gol de până acum al acestui Mondial!

Minutul 69: A ieșit Perez și a intrat Dybala (Argentina).

Minutul 65: Șutul lui Mandzukic din marginea careului mic se duce în plasa laterală. O nouă ocazie pentru Croația.

Minutul 63: Ocazie Argentina! Subasic apără un șut al lui Meza din poziție ideală, după o fază construită de Higuain.

Minutul 57: Schimbări in ambele formații:

Ante Rebic s-a accidentat şi este înlocuit de către Andrej Kramaric (Croaţia). Eduardo Salvio este inlocuit de Cristian Pavon (Argentina), iar Aguero de Higuain.

Minutul 52: Gol Croația! Gol Rebic! Gafa imensa a portarului argentinian, iar jucătorul croat profită!

Update: A început repriza a doua. Fără modificări la pauză.

Pauză: Se intră la cabine cu scor alb, la capătul unei prime reprize foarte disputate, în care s-au ratat ocazii de ambele părți.

Minutul 39: Ante Rebic primește un cartonaș galben după un fault dur.

Minutul 32: Ocazie Croația! Mandzukic trimite puțin pe lângă poartă cu capul, din cădere, din marginea careului mic.

Minutul 29: Ocazie imensă Argentina! O gafă a apărării croate îl lasă pe Perez cu poarta goală. Acesta trimite însă pe lângă!

Minutul 26: Acțiune bună a lui Aguero. Mingea este respinsă în corner de croați.

Minutul 23: Partida este una echilibrată, cu ritm. Ambele formații au avut ocazii de a marca până acum. „Pumele” au avut o posesie mai bună, de circa 57%.

Update: O statistică interesantă a vedetelor celor două formații, Leo Messi și Luka Modric.

Minutul 13: Ocazie Argentina! Messi îl găsește excelent pe Salvio în centrul careului, dar șutul acestuia este respins în corner de un fundaț croat.

Minutul 11: Ocazie Argentina! Messi nu ajunge la o minge centrată perfect în fața porții.

Minutul 9: Din nou dificultăți pentru Argentina! Nicolas Tagliafico  respinge o minge periculoasă în careu. Croații cer penalty pentru un presupus henț, dar arbitrul lasă jocul să continue.

Minutul 8: Argentinienii au dificultăți în acest început de meci, Croația fiind până acum echipa cu inițiativa.

Minutul 4: Ocazie Croația! Perisic șutează la colțul lung din interiorul careului, dar portarul argentinian respinge în corner!

Update: Start în cel mai așteptat meci al zilei.

Argentina a făcut un egal neașteptat cu Islanda, echipa mereu surprinzătoare, iar soarta vicecampioanei mondiale în grupa D a CM 2018 s-a complicat.

Toată lumea așteaptă mai multe de la Messi, în conxtextul în care eternul său rival, Cristiano Ronaldo, are deja 4 goluri marcate și este golgheterul competiției.

Lionel Messi nu a strălucit în partida cu Islanda. Mai mult decât atât, a ratat și un penalty. Jocul argentinienilor nu a fost la cel mai înalt nivel, sud-americanii primind gol de la islandezi și nereușind să spargă apărarea bine organizată a insularilor.

De cealaltă parte, croații au obținut prima victorie în această grupă a CM 2018. Echipa lui Luka Modric a reușit să învingă Nigeria cu scorul de 2-0, însă nici jocul foștilor iugoslavi nu a fost unul excepțional.

Înaintea acestui meci, Croația este liderul grupei.

Statistica este de partea sud-americanilor. Cele două echipe s-au întâlnit de patru ori, Argentina câştigând de două ori, Croaţia o dată, în timp ce alt meci s-a terminat nedecis.

Ultima confruntare a avut loc în 2014, Argentina câştigând un meci amical cu 2-1, goluri marcate de Ansaldi şi Messi.

De asemenea, trupa lui Leo Messi nu a mai pierdut un meci în grupele Cupei Mondiale din anul 2002, iar în acest timp a obținut opt victorii și trei egaluri.

Argentina Croația Scor Live: Echipele de start

Argentina: 23. Wilfredo Caballero – 2. Gabriel Mercado, 17. Nicolas Otamendi, 3. Nicolas Tagliafico – 18. Eduardo Salvio, 14. Javier Mascherano, 15. Enzo Perez, 8. Marcos Acuna – 10. Lionel Messi (căpitan), 19. Sergio Aguero, 13. Maximiliano Meza. Selecţioner: Jorge Sampaoli.

Rezerve: 1. Nahuel Guzman, 12. Franco Armani – 4. Cristian Ansaldi, 16. Marcos Rojo, 6. Federico Fazio, 5. Lucas Biglia, 7. Ever Banega, 20. Giovani Lo Celso, 21. Paulo Dybala, 22. Cristian Pavon, 11. Angel Di Maria, 9. Gonzalo Higuain.

Croaţia: 23. Danijel Subasic – 2. Sime Vrsaljko, 21. Domagoj Vida, 6. Dejan Lovren, 3. Ivan Strinic – 7. Ivan Rakitic, 11. Marcelo Brozovic – 18. Ante Rebic, 10. Luka Modric (căpitan), 4. Ivan Perisic – 17. Mario Mandzukic. Selecţioner: Zlatko Dalic.

Rezerve: 1. Dominik Livakovic, 12. Lovre Kalinic – 5. Vedran Corluka, 13. Tin Jedvaj, 15. Duje Caleta-Car, 22. Josip Pivaric, 14. Filip Bradaric, 19. Milan Badelj, 8. Mateo Kovacic, 9. Andrej Kramaric, 20. Marko Pjaca.

Stadion: Nijnîi Novgorod

Partida este condusă de centralul uzbek  Ravşan Irmatov ajutat de asistenții Abduhamidullo Rasulov, Jahonghir Rasulov.

Arbitrajul video este asigurat de:  Felix Zwayer (Germania); arbitri asistenţi video: Corey Rockwell (SUA), Bastian Dankert (Germania), Danny Makkelie (Olanda)

Meciul se dispută de la ora 21.00 și este televizat de TVR 1 și TVR HD. Partida poate fi urmărită live video online pe tvrplus.ro.

Huff.ro vă ține la curent cu scorul live și cu cele mai importante faze în format video.