AS Roma - Astra SCOR LIVE TEXT si VIDEO

AS Roma – Astra SCOR 4-0 LIVE TEXT si VIDEO

AS Roma – Astra scor final 4-0. Echipa lui Șumudică a fost învinsă fără drept de apel de formația din capitala Italiei, la capătul unui meci în care veteranul Francesco Totti a strălucit, oferind trei assist-uri.

AS Roma – Astra SCOR 4-0 LIVE TEXT

UPDATE 23:56: Meciul se încheie dramatic pentru Astra, în condițiile în care AS Roma nu a făcut un meci extraordinar. Jucătorii Astrei au părut obosiți, nemotivați, în timp ce italienii au alergat tot meciul, chiar și cu 4 goluri avantaj.

UPDATE 23:52: Daniel Niculae a părăsit terenul, accidentat, Astra termină meciul în inferioritate numerică. S-au anunțat 3 minute de prelungiri.

UPDATE 23:50: Iturbe nu reușește să înscrie în poarta noastră fiind singur cu portarul. Iturbe încearcă din răsputeri să înscrie și să facă un joc bun, însă a avut parte doar de ratări în acest meci. Publicul italian îl aplaudă.

UPDATE 23:46: AS Roma construiește mult în jumătatea noastră de teren, jucătorii Romei nu par deloc obosiți, aleargă la fel ca și la începutul meciului.

UPDATE 23:36: Lovitură liberă pentru Roma, Totti execută în plasa laterală.

UPDATE 23:30: Ultima schimbare și la AS Roma, iese Strootman și intră Gerson.

UPDATE 23:28: Șut pe poartă a lui Techeira, mingea ajunge în brațele portarului Romei.

UPDATE 23:25: Schimbare și la AS Roma, iese Peres și intră Florenzi.

UPDATE 23:23: Două schimbări la Astra, ies Lazic și Nicoară și intră Daniel Niculae și Budescu.

UPDATE 23:18: La AS Roma se efectuează o schimbare: iese Salah și intră Nainggolan.

UPDATE 23:16: GOL AS Roma! Faza pornește de la Totti din nou si Salah înscrie.

UPDATE 23:09: AUTOGOL ASTRA! Fabricio trimite în propria poartă!

UPDATE 23:07: S-a reluat meciul AS Roma – Astra Giurgiu, sperăm într-o repriză secundă în care echipa noastră să reușească să egaleze, schimbare la Astra, iese Boubacar și intră Lovin.

UPDATE 22:52: Pauză pe stadionul Olimpic din Roma, din păcate scorul la pauză este AS Roma – Astra SCOR 2-0

UPDATE 22:51: GOL Roma! Totti execută o lovitură liberă fantastică, mingea este atinsă de Lung Jr. și apoi intră în poartă.

UPDATE 22:50: Contraatac Astra prin Alibec, însă nu are niciun coechipier care să îl susțină, Roma are timp să se replieze în apărare.

UPDATE 22:45: Cartonaș galben Alves

UPDATE 22:44: Lovitură liberă pentru Astra în urma unui henț, execută Fabricio, direct în brațele portarului Romei.

UPDATE 22:39: Ocazie Roma la poarta lui Silviu Lung, acesta reușește să respingă.

UPDATE 22:36: Techeira driblează trei adversari însă șutul lui trece peste poarta Romei.

UPDATE 22:34: Corner pentru Roma, în urma căruia Totti vede cartonașul galben după un fault destul de grav asupra lui Techeira.

UPDATE 22:32: AS Roma se asează foarte bine în poziția de atac, Astra este forțată să se apere cu tot efectivul.

UPDATE 22:24: Astra nu reușește de minute bune sa iasă din propria jumătate de teren, italienii pun presiune și fac pressing în jumătatea noastră.

UPDATE 22:19: GOL AS Roma, minutul 15, gol înscris de Strootman, după o centrare a lui Totti.

UPDATE 22:14: Primul corner îi aparține formației AS Roma, faza însă nu prezintă niciun pericol la poarta Astrei.

UPDATE 22:09: Ocazie uriașă pentru Astra, Nicoară șutează în portarul Romei, mingea este respinsă în corner.

UPDATE 22:05: Meciul a început, vă vom ține la curent cu cele mai importante momente!

14518778_10207490813291788_1392157140_n

UPDATE 21:40

asroma-astra

UPDATE 21:25: Meciul este transmis de Dolce Spot si Digi Sport și este live pe Huff.ro. Meciul poate fi văzut și online pe Dolcesport.ro.

Echipele de Start

Roma (4-2-3-1): Alisson – Peres, Manolas, Fazio, Jesus – Paredes, Strootman – Salah, Totti, Perotti – Iturbe

Antrenor: L. Spalletti

Astra (4-3-2-1): Lung – Lazic, Fabricio, Geraldo, Morais – Boubacar, Seto, Săpunaru – Teixeira, Nicoară – Alibec

Antrenor: M. Şumudică

Ce spune antrenorul Șumudică despre meciul din această seară

„Va fi o partidă dificilă, trebuie să rămânem concentraţi pe toată durata jocului. Vrem să trecem peste problemele financiare. Chiar dacă nu vom câştiga, obiectivul nostru este să lăsăm o impresie bună. Nu este important să ai vedete în echipă, important este grupul. Nu ştiu cum vom juca, important nu este doar să te aperi bine, ci să şi marchezi.

Sezonul trecut, în aproximativ 40 de meciuri doar în două nu am marcat. Totti este un mare om, nu trebuie să-l descriu eu, este un jucător extraordinar. Roma este favorită, nu trebuie să ne lăsăm păcăliţi de înfrângerea cu Torino. Este foarte puternică pe teren propriu, pune presiune, dar şi noi avem atuurile noastre. Sperăm să câştigăm”, a spus Șumudică, scrie digisport.ro.

Șumudică mizează pe faptul că As ROMA nu se dă în vânt după Europa League și speră ca echipa italiană să fie mai relaxată.

Pe contul de Twitter oficial AS ROMA au fost postate câteva fotografii cu jucătorii AS Roma care se indreptau spre meciul cu Astra.

Tot astăzi a fost și meciul dintre Steaua si Villareal.

Vă așteptăm de la ora 22:05 la LIVE As Roma – Astra. Sperăm ca scorul va fi favorabil pentru echipa noastră.

As Roma – Astra LIVE pe internet

Meciul dintre cele două echipe poate fi văzut online pe digisport.ro si dolcesport.ro.