Astra a remizat in disputa cu Copenhaga, scor final 1-1, si are sansa a doua la calificarea in play-off-ul Champions League.

Astra – FC Copenhaga, scor 1-1, Video Rezumat

Astra FC Copenhaga – Rezumat Video

Astra a inceput bine meciul si a deschis scorul in minutul 7, prin Felipe Teixeira. Veteranul portughez a marcat dupa o pasa primita de la Boudjemaa. Giurgiuvenii au intrat cu avantaj la cabine, dupa o prima repriza saraca in faze de poarta.

Nici repriza secunda nu a fost mai stralucita din punct de vedere fotbalistic, insa danezii au preluat controlul partidei si au reusit sa egaleze in minutul 64, prin Delaney.

In urma acestui rezultat, FC Copenhaga are prima sansa la calificare, gratie golului inscris in deplasare. In cazul in care va fi eliminata, Astra Giurgiu va ajunge in play-off-ul Europa League.

Echipe de start

Astra: Lung jr. – Vangjeli, Fabricio, Geraldo, J. Morais – Takayuki, Fl. Lovin, Boldrin – Boudjemaa, D. Niculae, Teixeira

Rezerve: Gavrilas, De Amorim, Oros, Al. Stan, Boubacar, Sapunaru, D. Florea

FC Copenhaga: Olsen – Ankersen, Zanka, Johansson, Augustinsson – Verbici, Delaney, Kvist, Toutouh – Santander, Cornelius

Rezerve: Andersen, Antonsson, Pavlovici, Remmer, Gregus, Falk

Astra FC Copenhaga, scor 1-1, video rezumat