Meciul dintre Barcelona - PSG a creat istorie, aseară, 8 martie, pe stadionul Camp Nou. Barcelona a învins PSG cu 6-1.

Barcelona – PSG scor 6-1. Barca a înregistrat cea mai mare revenire din Liga Campionilor

Barcelona – PSG scor 6-1. Meciul disputat aseară, 8 martie, pe Camp Nou a creat fără îndoială istorie. Rezultatul o duce pe Barcelona în „sferturile de finală”.

Aseară, 8 martie, s-a jucat returul dintre Barcelona și PSG pentru calificarea în semifinalele Uefa Champions League. Pe teren propriu, în tur, PSG a învins Barcelona cu 4-0, drept urmare aveau prima șansă să se califice. Însă, în retur Barcelona a oferit un adevărat spectacol: a învins PSG cu 6 la 1.

În minutul 90 era 4-1 pentru Barcelona, dar nu era de ajuns să se califice.

În minutul 91, Neymar a înscris din penalty pentru Barcelona golul de 5-1, dar nu suficient cât să califice Barcelona. Meciul era deja în prelungiri si nu prea mai erau speranțe ca Barcelona să mai marcheze.

În ultimul minut de joc, min 95, Sergi Roberto a marcat golul de 6-1 după o pasă primită de la Neymar și meciul s-a încheiat cu Barcelona calificată.

Scorul înregistrat de Barcelona este unul incredibil la care nimeni nu se aștepta, având în vedere că golul victoriei a venit în ultima fază a meciului.

PSG a fost exclusă din competitie, iar Barcelona ajunge în semifinale.

REZUMAT Barcelona – PSG: Barca a învins cu scorul de 6-1