Botosani – UTA Arad SCOR 2-3. Ardelenii nu se lasa, vor victorie

Botosani – UTA Arad SCOR 2-3. Meciul este difuzat de Digi Sport, Telekom Sport 1 și Look Sport, dar și live text și live score pe HUFF.ro.

FC BOTOSANI a incheiat seria de trei infrangeri, in ultimul meci de la Medias. Moldovenii au castigat meciul cu 2-1, si au ajuns pe pozitia 5 in clasament. Acestia avand ultimul meci castigat pe data de 30 august, cand au castigat impotriva Poli Iasi cu scorul 4-0.

Uta Arad pe de alta parte, a obtinut in meciul anterior, a doua victorie a sezonului,1-0, impotriva celor de la Chindia. La egalitate de puncte cu Fc Botosani, ardelenii se afla pe locul 6 in clasament, din cauza golaverajului.

Minutul 90+3- Final de meci. UTA castiga cu 2-3 in fata FC Botosani

Minutul 90+1 –Ogenda primeste cartonas galben

Minutul 90- Trei minute prelungire

Minutul 86- Ocazie noua pentru Botosani , Ongenda executa o lovitura libera, dar Iacob apara.

Minutul 85- Schimbare pentru Arad. Atacantii Rus si Vlad Morar inlocuiti de Buhaiceanu si Klapan

Minutul 80-  Ocazie pentru Botosani,Ongenda suteaza , dar mingea ocoleste poarta.

Minutul 75- Botosani schimba : Holzmann cu  Papa  ; Florescu- Camara; Fili cuTircoveanu

Minutul 74- Ocazie pentru Botosani , Florescu rateaza…

Minutul 71- Goool.  Vlad Morar inscrie din lovitura libera, si schimba scorul la 2-3 pentru UTA

Minutul 66 –Mihai Roman este schimbat cu Toutouh

Minutul 63-Ocazie pentru UTA Arad, Ursu il intoarce pe Holzmann in careu si suteaza din apropriere , dar Pap apara.

Minutul 61- Cartonas Galben pentru Ciprian Rus, capitanul ardelenilor.

Minutul 54- Ocazie pentru UTA Arad, Roumpoulakou suteaza catre poarta moldovenilor, dar Chindris deviaza mingea

Minutul 51- Rosu primeste cartonas galben

Minutul 48- UTA Arad egaleaza in fata moldovenilor. Erico Da Silva inscrie dintr-o pozitie suspecta de offside.

Minutul 45- Prima repriza s-a inchis cu 2-1 pentru Fc Botosani. Moldovenii au avut o repriza buna.

Minutul 42- Ocazie pentru Uta Arad, Vlad Morar suteaza catre poarta moldovenilor, insa sutul este slab.

Minutul 40- Cartonas Gablen pentru fundasul ardelenilor

Minutul 33- Gool Botosani .2-1. Echipa FC Botosani schimba scorul dupa jumatate de ora.

Minutul 31- Al doilea Penalty pentru Botosani..

Minutul 28-Goooool Botosani! Moldovenii egaleaza.

Minutul 26- Penalty pentru Botosani

Minutul 10 –Ocazie Botosani . Keyta suteaza catre poarta ardelenilor, dar Iacob respinge.

Minutul 8 – A iesit Realdo Fili si a intrat Alexandru-Simi Caia (Botosani)

Minutul 4 – GOOOOOL! UTA Arad deschide scorul în meciul cu Botoșani!

Minutul 1 – Fluierul de start.

UPDATE  19:15 – Meciul a început.

Este prima confruntare dintre cele doua echipe. Keyta este golgheterul echipei Botosani cu trei reusite, fata de cel al ardelenilor Ioan Hora , avand doar 2 goluri.

Cele trei meciuri ale moldovenilor le-a adus : o victorie , un egal si o infrangere pe teren propriu. Uta Arad avand 2 doua meciuri in deplasare si acestea fiind victorii. Echipa antrenata de Lazlo Balint a inregistat trei remize,1-1, si o victorie impotriva Dinamo,1-0.

Live video FC Botosani – UTA Arad

Live video Hermannstadt – UTA Aradeste live video și live stream pe site-urile: digisport.rodigionline.ro (pentru abonații abonații RCS RDS), horizon.tv și aplicația pentru telefon live video pe mobil Vodafone TV (pentru abonații Vodafone șu UPC), Orange TV aplicație mobilă pentru cei abonați la Orange, pe site-ul FocusSat sau Appstore sau Magazin Play aplicaliția LIVE TV. Iar cei de la Telekom pot vedea meciul pe Telekom Sport 1 care este live video gratuit pentru abonații companiei pe site-ul telekomtv.ro.

Acest articol a fost actualizat la: 2020-10-31T21:09:35+02:00 21:09