Clasament grupe preliminarii CM 2018, după trei meciuri disputate

12.10.2016
Clasament grupe preliminarii CM 2018, după trei meciuri disputate

Clasament grupe preliminarii CM 2018. Marți, au avut loc ultimele meciuri din etapa a treia a preliminariilor Campionatului de fotbal din Rusia (2018). Ultima seară a adus câteva mari surprize, mai ales în grupa României.

Rezultate preliminarii Mondial 2018 – 11 octombrie

Grupa C

Cehia – Azerbaidjan  0-0

Germania – Irlanda de Nord 2-0

Au marcat: Draxler ’13, Khedira ’17

Norvegia – San Marino  4-1

Au marcat: Simoncini ’12 (autogol), Diomande ’77, Samuelsen ’82, King ’83 / Stefanelli ’54

Grupa E

Kazahstan – România  0-0

Danemarca – Muntenegru  0-1

A marcat: Beciraj ’32

Polonia – Armenia 2-1

Au marcat: Mkoyan ’48 (autogol), Lewandowski ’90+5 / Pizzelli ’50

Grupa F

Lituania – Malta 2-0

Au marcat: Cernich ’76, Novikovas ’84

Slovacia – Scoţia  3-0

A marcat: Mak ’18, ’56, Nemec ’68

Slovenia – Anglia  0-0.

Vezi aici rezultatele de duminică!

Vezi aici rezultatele de luni!

Clasament grupe preliminarii CM 2018, după trei etape

Grupa A, Grupa B, Grupa C

grupele-a-b-c

Grupa D, Grupa E, Grupa F

grupe-d-e-f

Grupa G, Grupa H, Grupa I

grupe-g-h-i

Clasamentul echipelor de locurile 2

locul-2

Câştigătoarele grupelor se vor duce direct la Mondialul din Rusia, 2018. Cele mai bune 8 locuri secunde merg la baraj (echipa de pe „9” în clasamentul separat al locurilor doi va rămâne acasă).

Ce meciuri au rămas de jucat în Grupa României

11 noiembrie 2016:

Armenia – Muntenegru (ora 19:00), Danemarca – Kazahstan, România – Polonia (ora 21:45)

26 martie 2017:

Armenia – Kazahstan (ora 19:00), Muntenegru – Polonia, România – Danemarca (ora 21:45)

10 iunie 2017:

Kazahstan – Danemarca (ora 19:00), Muntenegru – Armenia, Polonia – România (ora 21:45)

1 septembrie 2017:

Kazahstan – Danemarca (ora 19:00), Muntenegru – Polonia, România – Armenia (ora 21:45)

4 septembrie 2017:

Armenia – Danemarca (ora 19:00), Muntenegru – România, Polonia – Kazahstan (ora 21:45)

5 octombrie 2017:

Armenia – Polonia (ora 19:00), Muntenegru – Danemarca, România – Kazahstan (ora 21:45)

8 octombrie 2017:

Danemarca – România, Kazahstan – Armenia, Polonia – Muntenegru (ora 19:00)

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *