Clasament grupe preliminarii CM 2018, după trei meciuri disputate

Ultimul update: miercuri 12 octombrie 2016 09:43 Data publicării: miercuri 12 octombrie 2016 09:43
Autor , în Sport

Clasament grupe preliminarii CM 2018. Marți, au avut loc ultimele meciuri din etapa a treia a preliminariilor Campionatului de fotbal din Rusia (2018). Ultima seară a adus câteva mari surprize, mai ales în grupa României.

Rezultate preliminarii Mondial 2018 – 11 octombrie

Grupa C

Cehia – Azerbaidjan  0-0

Germania – Irlanda de Nord 2-0

Au marcat: Draxler ’13, Khedira ’17

Norvegia – San Marino  4-1

Au marcat: Simoncini ’12 (autogol), Diomande ’77, Samuelsen ’82, King ’83 / Stefanelli ’54

Grupa E

Kazahstan – România  0-0

Danemarca – Muntenegru  0-1

A marcat: Beciraj ’32

Polonia – Armenia 2-1

Au marcat: Mkoyan ’48 (autogol), Lewandowski ’90+5 / Pizzelli ’50

Grupa F

Lituania – Malta 2-0

Au marcat: Cernich ’76, Novikovas ’84

Slovacia – Scoţia  3-0

A marcat: Mak ’18, ’56, Nemec ’68

Slovenia – Anglia  0-0.

Vezi aici rezultatele de duminică!

Vezi aici rezultatele de luni!

Clasament grupe preliminarii CM 2018, după trei etape

Grupa A, Grupa B, Grupa C

grupele-a-b-c

Grupa D, Grupa E, Grupa F

grupe-d-e-f

Grupa G, Grupa H, Grupa I

grupe-g-h-i

Clasamentul echipelor de locurile 2

locul-2

Câştigătoarele grupelor se vor duce direct la Mondialul din Rusia, 2018. Cele mai bune 8 locuri secunde merg la baraj (echipa de pe „9” în clasamentul separat al locurilor doi va rămâne acasă).

Ce meciuri au rămas de jucat în Grupa României

11 noiembrie 2016:

Armenia – Muntenegru (ora 19:00), Danemarca – Kazahstan, România – Polonia (ora 21:45)

26 martie 2017:

Armenia – Kazahstan (ora 19:00), Muntenegru – Polonia, România – Danemarca (ora 21:45)

10 iunie 2017:

Kazahstan – Danemarca (ora 19:00), Muntenegru – Armenia, Polonia – România (ora 21:45)

1 septembrie 2017:

Kazahstan – Danemarca (ora 19:00), Muntenegru – Polonia, România – Armenia (ora 21:45)

4 septembrie 2017:

Armenia – Danemarca (ora 19:00), Muntenegru – România, Polonia – Kazahstan (ora 21:45)

5 octombrie 2017:

Armenia – Polonia (ora 19:00), Muntenegru – Danemarca, România – Kazahstan (ora 21:45)

8 octombrie 2017:

Danemarca – România, Kazahstan – Armenia, Polonia – Muntenegru (ora 19:00)

Loading...
Sursa: Huff.ro
Comentarii