Concordia Chiajna a pierdut meciul de pe teren propriu cu ASA Târgu Mureș, scor final 1-2. Ciolacu și Matei au marcat golurile învingătorilor.

Concordia Chiajna – ASA Tg. Mureș, scor final 1-2 VIDEO rezumat

Concordia Chiajna a fost învinsă acasă de ASA Târgu Mureș, cu scorul de 1-2. Meciul a contat pentru etapa a XVIII a Ligii 1.

Ciolacu și Matei au marcat golurile ardelenilor, în minutele 86 și 90+2. Pentru ilfoveni a marcat Ciobanu, în minutul 90.

La scorul de 0-0, Marian Cristescu a ratat un penalty pentru Concordia Chiajna. În urma acestui rezultat, Târgu Mureș părăsește ultimul loc, cel puțin până la meciul dintre Craiova și Timișoara.

Vezi și: Program Liga 1 etapa 18. Când se joacă Dinamo – Steaua

Echipe de start

Concordia Chiajna: Drăghia – Feussi, Albu, Tincu, Bucurică – R. Costin (Ad. Cristea ’75), N. Roşu – Grădinaru (Serediuc ’55), Cristescu, Ciobanu – Răducanu (Pena ’69). Antrenor: Emil Ursu.

ASA Târgu Mureş: Mingote – G. Matei, Netzer, Cordoş, Bucur – Morar, Iacobovici, Candrea, Zicu (Petriş ’78) – C. Rus (Al. Ioniţă I ’90+1), Kuku (Ciolacu ’64). Antrenor: Dan Alexa.

Cartonaşe galbene: Tincu ’68, N. Roşu ’84 / Candrea ’17.

Arbitri: George Găman (central) – Daniel Mitruţi, Adrian Popescu (asistenţi) – Horia Mladinovici (rezervă).

Observatori: Adrian Vidan, Cătălin Popa.

Rezumat Concordia Chiajna – ASA Tg. Mureș, scor final 1-2