Cu cine joacă FCSB și Viitorul în preliminariile Europa League

Miercuri, la Nyon, au avut loc tragerile la sorți pentru preliminariile Europa League, iar FCSB și Viitorul și-au aflat adverisarii.

În turul 2 preliminar al Europa League, echipa lui Nicolae Dică o va întâlni pe învingătoarea dintre Rudar Velenje (Slovenia) şi câştigătoarea duelului din turul 1 preliminar dintre Tre Fiori (San Marino) şi Bala Town (Ţara Galilor).

În turul 1 preliminar al Europa League, Viitorul o va întâlni pe Racing FC Union Letzebuerg, din Luxemburg.

FCSB va juca primul meci în deplasare, pe 26 iulie, şi returul acasă, pe 2 august.

Viitorul va juca primul meci în deplasare, pe 12 iulie. Returul se va disputa în România, pe 19 iulie.

Program turul 1 preliminar al Europa League

Stjarnan (ISL) v Nomme Kalju (EST)
Ilves Tampere (FIN) v Slavia Sofia (BUL)
Birkirkara (MLT) / KI Klaksvik (FRO) v Zalgiris Vilnius (LTU)
Fola Esch (LUX) v Europa (GIB) / Prishtina (KOS)
Glenavon (NIR) v Molde (NOR)

Dunajska Streda (SVK) v Dinamo Tbilisi (GEO)
Stumbras (LTU) v Apollon Limassol (CYP)
Siroki Brijeg (BIH) v Domzale (SVN)
Rangers (SCO) v Shkupi (MKD)
Progres Niederkorn (LUX) v Gabala (AZE)

Racing Union (LUX) v Viitorul (ROU)
Samtredia (GEO) v Tobol Kostanay (KAZ)
Partizani (ALB) v Maribor (SVN)
Neftci (AZE) v Ujpest (HUN)
Buducnost Podgorica (MNE) v Trencin (SVK)

Derry City (IRL) v Dinamo Minsk (BLR)
B36 Torshavn (FRO) / St Joseph’s (GIB) v OFK Titograd (MNE)
Zaria Balti (MDA) v Gornik Zabrze (POL)
Spartak Subotica (SRB) v Coleraine (NIR)
Pyunik (ARM) v Vardar (MKD)

Shamrock Rovers (IRL) v AIK (SWE)
Connah’s Quay (WAL) v Shakhtyor Soligorsk (BLR)
Lahti (FIN) v Hafnarfjordur (ISL)
Ventspils (LVA) v Luftetari (ALB)
Cliftonville (NIR) v Nordsjælland (DEN)

Banants (ARM) v Sarajevo (BIH)
Engordany (AND) / Folgore (SMR) v Kairat Almaty (KAZ)
Petrocub (MDA) v Osijek (CRO)
Anorthosis Famagusta (CYP) v Laci (ALB)
Ferencvaros (HUN) v Maccabi Tel-Aviv (ISR)

Balzan (MLT) v Keşla (AZE)
Budapest Honved (HUN) v Rabotnicki (MKD)
Rudar Pljevlja (MNE) v Partizan (SRB)
CSKA Sofia (BUL) v Riga (LVA)
Milsami Orhei (MDA) v Slovan Bratislava (SVK)

Radnicki Nis (SRB) v UE Sant Julia (AND) / Gzira United (MLT)
Lech Poznan (POL) v Gandzasar-Kapan (ARM)
Chikhura Sachkhere (GEO) v Beitar Jerusalem (ISR)
Vaduz (LIE) v Levski Sofia (BUL)
Zeljeznicar (BIH) v Narva Trans (EST)
Cefn Druids (WAL) / Trakai (LTU) v Irtysh (KAZ)

Hibernian (SCO) v NSÍ Runavík (FRO)
Rudar Velenje (SVN) v Tre Fiori (SMR) / Bala Town (WAL)
Levadia Tallinn (EST) v Dundalk (IRL)
IBV (ISL) v Sarpsborg (NOR)
København (DEN) v KuPS Kuopio (FIN)
Liepaja (LVA) v Hacken (SWE)

Citește și: Cu cine a picat CFR Cluj în turul doi preliminar din Liga Campionilor

Sursa: Huff.ro
Data publicării: 20 iun.. 2018
Scris de , în Sport
Comentarii