FC Botosani intalneste Steaua pe teren propriu, de la ora 20.30, intr-un meci contand pentru Cupa Ligii. Vezi aici scorul live al partidei.

Sport

Cupa Ligii: FC Botosani – Steaua, scor final 0-2 VIDEO

FC Botosani Steaua Scor Live – Cupa Ligii

Update, ora 22.20: Botosani – Steaua, rezultat final 0-2. Echipa lui Reghecampf ajunge in semifinalele Cupei Ligii.

Vezi aici rezumatul video!

Update, ora 22.03: Momente bune ale celor de la FC Botosani, care au ratat cateva sanse de gol. Tabela a ramas, insa, neschimbata. SUntem in minutul 77. Steaua a ramas in zece, dupa ce Achim a fost eliminat pentru cumul de cartonase galbene.

Update, ora 21.52: S-au scurs 65 de minute din meci, iar stelistii conduc in continuare.

Update, ora 21.35: Gol Steaua! Gol Ovidiu Popescu, dupa o centrare a lui Jakolis. Steaua conduce cu 2-0 din minutul 48.

Update, 21.33: A inceput repriza secunda. Moldovenii au 45 de minute la dispozitie pentru a intoarce scorul.

Update, ora 21.17: Gol Steaua! Gol Tudorie! Tanarul atacant stelist a marcat cu capul in minutul 45+2, stabilind scorul pauzei, dupa o prima repriza saraca in fotbal. Botosani – Steaua: 0-1.

Update, ora 21.07: Tabela de marcaj este neschimbata dupa 37 de minute.

Update, ora 20.55: Minutul 25 – Scorul la FC Botosani – Steaua este 0-0.

Update, 20.43: Scorul este alb, la 13 minute de la inceputul meciului. Nicio faza importanta de poarta pana acum.

Update, ora 20.30: A inceput meciul, lovitura de start apartinand botosanenilor.

Steaua o infrunta pe FC Botosani intr-un meci contand pentru sferturile de finala ale Cupei Ligii. Este pentru a doua oara cand cele doua formatii se intalnesc in acest sezon. In prima partida, disputata tot la Botosani, in Liga 1, echipa lui Laurentiu Reghecampf a castigat cu scorul de 2-0. Florin Tanase a marcat atunci la debutul in tricoul ros-albastru.

Leo Grozavu, antrenorul echipei moldovene, a anuntat ca va folosi cel mai bun prim unsprezece contra detinatoarei trofeului: „E un meci oficial pe care incercam sa-l tratam cu toata seriozitatea, folosim cei mai buni jucatori pe care-i avem la ora actuala”, a spus Grozavu.

De cealalta parte, Laurentiu Reghecampf se gandeste sa foloseasca o echipa experimentala, in care ar urma sa se regaseasca nou-venitii Stancioiu, Moke si Jakolis.

„O sa avem un lot destul de bun pentru acest meci. Trebuie sa pregatim nu doar acest meci sau urmatorul cu Astra, trebuie sa pregatim urmatoarele doua saptamani. Pana la urma avem 34 de jucatori in lot, nu putem sa jucam cu 11 jucatori 40 si ceva de meciuri. Nu e riscant sa folosim jucatori care nu au evoluat prea mult”, a declarat Reghecampf.

Fc Botosani Steaua. Echipe Probabile de start

Steaua: Stancioiu – Aganovici, Moke, Mitrea, D. Popescu – Achim (cpt), Muniru – Jakolis, Man, Ov. Popescu – Tudorie
Rezerve: Nita – Simion, Tamas, Tosca, Mihai, Bourceanu

Botosani: Iliev – Dimitrov, Miron, Plamada, Musat – Bordeianu, Vasvari, M. Roman – Golofca, Matulevicius, Astafei
Rezerve: Albut, Herghelegiu, Willie, I. Fulop, Ichim, L. Fulop, Popovici

Partida va fi arbitrata de Adrian Cojocaru, ajutat la cele doua tuse de  Stelian Slabu si Daniel Hulubei.

Meciul FC Botosani – Steaua se disputa joi, 8 septembrie, de la ora 20.30 si va fi difuzat live la TV de Look, DigiSport si DolceSport. Huff.ro va tine la curent cu scorul in timp real al meciului.

Pana acum, s-au mai disputat doua meciuri in sferturile din Cupa Ligii. Timisoara a invins Chiajna cu 2-1, iar CFR Cluj s-a calificat la loviturile de departajare cu ASA, dupa un rezultat de 1-1 la capatul timpului regulamentar. Partida dintre Astra si Dinamo a fost amanata.