Tbilisi - Universitatea Craiova SCOR

Drumul Universității Craiova în Europa League s-a încheiat, umilită de Tbilisi

Universitatea Craiova și-a încheiat în această seară drumul în Europa League. Tot ce au reușit otlenii este să înscrie în prelungirii în minutul 90+4.  Cum ar spune chiar și unii din suporterii echipei Craiova, au mai reușit și o plimbare până în Georgia. Deși erau favoriții la câștig, în fața echipei Lokomotiv Tbilisi.

Craiova ratează drumul în Europa League

Craiova a ratat drumul din Europa League cu un scor de 2-1 pentru echipa gazdă Lokomotiv Tbilisi. Dominația pe teren a fost clară a echipei din Georgia, iar jocul Craiovei a fost unul prost și deloc satisfăcător.

Multe greșeli au condus la eliminarea Universității Craiova din Europa League, dar acum rămâne să decidă conducerea și antrenorul ce este de făcut.

LIVE VIDEO Captura DIGISPORT 1

Tbilisi - Universitatea Craiova SCOR 0-0. LIVE video și LIVE text Europa League

Tbilisi – Universitatea Craiova SCOR 0-0. LIVE video și LIVE text Europa League

Calificare cu emoţii în Europa League pentru Botoşani după deplasarea din Kazahstan

FC Botoşani a reuşit să o învingă pe Ordabasy din Kazahstan cu scorul de 2-1. Holzmann şi Dugandzic au marcat golurile care o duc pe Botoşani în turul 2. Ordabasy a ratat o ocazie imensă la ultima fază a meciului.

FC Botoşani a obţinut o victorie mare în Europa League, după ce, în primul tur preliminar al competiţiei, a învins-o cu 2-1 pe Ordabasy din Kazahstan, chiar pe terenul acesteia.

Holzmann a deschis scorul pentru Botoşani după o reluare din faţa porţii.

Ordabasy a reuşit să egaleze, însă doar pentru câteva minute.

Croatul Dugandzic a marcat pentru 2-1 în minutul 33 cu un şut direct la vinclu.

În repriza a doua, Ordabasy s-a jucat cu ocazii, iar Botoşani a scăpat cu faţa curată.

În turul următor, Botoşani va avea un adversar mult mai tare. Poate să întâlnească formaţii precum Tottenham, AC Milan sau Galatasaray.

Sunt Adrian Vrauko si de 14 ani lucrez în presa online. Am început ca redactor la Realitatea TV, am continuat mai apoi la Pro TV, Kanal D. Iar din 2014 am infiintat Revista Teo Trandafir, continuand cu HUFF.ro si multe alte site-uri din grupul AIR24. La HUFF.ro sunt Editor Of The Day si coordonez echipa editoriala.