Euro 2016. Cehia - Turcia, rezultat final 0-2. Rezumat video

Euro 2016. Cehia – Turcia, rezultat final 0-2. Rezumat video

Cehia – Turcia s-a terminat cu scorul de 0-2, iar trupa antrenat de Pavel Vrba pleaca acasa de pe ultimul loc din grupa, dupa doua meciuri bune facute contra Spaniei si Croatiei. De cealalta parte, turcii asteapta rezultatele din grupele E si F pentru a vedea daca acced in optimi.

Burak Ilmaz a deschis scorul in minutul 10, iar pana la pauza cehii au fost cei care au avut ocaziile mai mari. Turfan a inchis tabela cu un gol marcat in minutul 65, iar Turcia a castigat primele puncte la Euro 2016.

In cealalta partida, Croatia a batut Spania, castigand astfel Grupa D.

Echipe

Cehia (4-3-3): Cech – Kaderabek, Sivok, Hubnik, Pudil – Pavelka, Darida, Plasil – Dockal, Necid, Krejci
Antrenor: Pavel Vrba

Rezerve: Kadlec, Selassie, Limbersky, Rosicky, Skoda, Kolar, Vaclik, Suchy, Sural, Skalak, Lafata, Koubek

Turcia (4-2-3-1): Volkan Babacan – Gonul, Topal, Balta,Koybasi – Tufan, Selcuk Inan – Emre Mor, Arda Turan, Volkan Sen – Yılmaz
Antrenor: Fatih Terim

Rezerve: Kaya, Calik, Sahin, Calhanoglu, Tosun, Sahan, Kivrak, Ozyakup, Erkin, Malli, Ozbayrakli, Tekin