Euro 2016: Franta – Albania, Scor final 2-0

Franta Albania la Euro 2016 LIVE TEXT SI LIVE SCOR DE LA ORA 22.00 pe Huff.ro

EURO 2016 REZUMAT VIDEO FRANTA ALBANIA, SCOR 2-0

Franta – Albania este meciul care inchide ziua de miercuri a CE de fotbal 2016. Dupa o victorie in meciul de debut cu Romania, cocosii galici joaca la victorie intr-un meci in care si-ar putea asigura calificarea in optimi.

LIVE TEXT FRANTA – ALBANIA SCOR 2-0

UPDATE ora 23:56 – Meciul dintre Franta si Albania s-a incheiat cu scorul de 2 la 0 pentru Franta dupa ce Payet a dat un gol in minutul 95

UPDATE ORA 23:54 – Payet da GOOOOL in minutul 95

UPDATE ora 23:53 – GRIEZMANN a schimbat scorul partidei cu un gol in minutul 90 impotriva Albaniei

UPDATE ora 23:52 – Partida a fost prelungita cu 5 minute

UPDATE 23:49 – GOL FRANTA, SCORUL ESTE 1-0 pentru FRANTA minutul 90

UPDATE ora 23:46 – In minutul 87 echipa Frantei primeste primul cartonas galben, incasat de Kante

UPDATE ora 23:43 – In MINUTUL 85 Ajeti este inlocuit de Veseli. Scorul Franta – Albania ramane 0 la 0

UPDATE ora 23:40 – In minutul 80 Roshi primeste galben

UPDATE ora 23:39 – Suporterii francezi sunt extrem de nemultumiti de echipa lor si scandeaza mesaje violente impotriva echipei pe retelele de socializare

franta-albania-scor-4

UPDATE ora 23:37 – Minutul 75 Payet trimite o pasa excelenta catre Sagna de la 14 metri, insa mingea ajunge peste poarta

UPDATE ORA 23:35 – Minutul 74 SCHIMBARE FRANTA iese Giroud, intra Gignac

UPDATE ora 23:32 – MINUTUL 74 Xhaka intra in locul lui Kukeli

UPDATE ora 23:32 – Lila este schimbat de Roshi

UPDATE ora 23:31

UPDATE ora 23:26 – In minutul 66 a intrat pe teren Griezmann, iese COMAN, iar la pauza a intrat Pogba

UPDATE ORA 23:24 – Albania pare hotarata sa ramana la EURO 2016, Romania va intampina mari dificultati in partida de duminica. Repriza secunda a scos agresivitatea din echipa Frantei, insa Albania reuseste sa se apere.

UPDATE ORA 23:20 – Payet incearca disperat sa schimbe scorul insa trimite peste poarta

UPDATE ora 23:19 – Au trecut 60 de minute, Franta – Albania scor 0 la 0

UPDATE ORA 23:15 – In minutul 56 Kukeli primeste galben si este suspendat din meciul cu Romania

UPDATE ora 23:12 – Un sut de la peste 8 metri trimis de Pogba ajunge peste poarta

UPDATE ora 23:11 – In minutul 52 un sut de la 6 metri este trimis direct in bara de Memushaj

UPDATE ora 23:08 – In minutul 48 mingea a trecut pe langa poarta dupa ce Payet a centrat periculos

UPDATE ORA 23:06 – OCAZIE FRANTA! Kingsley Coman apare la finalizare si reia cu capul o centrare venita în careu, puțin pe langa poarta albanezilor

UPDATE ora 23:05 – A inceput repriza a doua cu o ratare a FRANTEI

UPDATE ORA 22:50 – Pauza, meciul dintre Franta si Albania lasa un gust amar tuturor suporterilor fiind fara sut pe poarta timp de o repriza

FRANTA - ALBANIA SCOR 4

UPDATE 22:46 – Evra l-a faultat pe Lila. In 43 de minute de meci nu a fost niciun sut pe porti.

FRANTA - ALBANIA SCOR 3

UPDATE 22:44 – Lovitura libera pentru Albania, minutul 44

UPDATE 22:41 – Primul corner pentru ALBANEZI

UPDATE 22:40 – Mai putin de 10 minute pana la pauza

UPDATE 22:39 – Payet trimite in 12 metri din lovitura libera, acolo apare Giroud care reia mult peste poarta cu capul

UPDATE ora 22:37 – Pana in minutul 33 nu a fost niciun sut pe poarta Frantei, insa sunt foarte multe fault-uri la ambele echipe

UPDATE ORA 22:31 – MINUTUL 24 Hysaj trimite in fata porții, Sadiku apare la finalizare, insa Lloris este pe faza si retine. Franta joaca mult sub asteptari

UPDATE ORA 22:25 – Am trecut de jumatate din prima reprisa, insa nici o actiune importanta nu a fost pana acum.

UPDATE ORA 22:22

UPDATE ORA 22:19 – Matuidi a fost in careu in minutul 15 insa a fost blocat in ultimul moment

UPDATE ORA 22:17 – Un sut peste poarta de la 25 de metri este dat de Lenjani – MINUTUL 13

UPDATE 22:16 – Dimitri Payet este sustinut in tribune de familia lui

Dimitri Payet

UPDATE 22:14 – MINUTUL 10 Asa cum era de asteptat Franta domina meciul cu Albania, care incearca sa surprinda la contre.

UPDATE 22:11 – Minutul 7 Albanezii au pus putina presiune putin pe echipa Frantei, insa Lloris reuseste sa prinda balonul

UPDATE 22:07 –  In minutul 4 a fost acordata o lovitura libera pentru Franta, Payet centreaza in 7 metri, de unde Giroud reia cu capul peste poarta

UPDATE 22:05 Echipele de start:

Franţa: Lloris – Sagna, Rami, Koscielny, Evra – Matuidi, Kante – Coman, Payet, Martial – Giroud

Albania: Berisha – Hysaj, Ajeti, Mavraj, Agolli – Kukeli – Lila, Abrashi, Memushaj, Lenjani – Sadiku

Update ora 22: 03 – Pe teren a fost tinut un moment de reculegere pentru victimile de la atentatul gay din clubul Orlando, din Statele Unite.

UPDATE ora 21:57 – Imnul Albaniei si cel al Frantei este cantat acum pe teren

FRANTA - ALBANIA SCOR (1)

FRANTA - ALBANIA SCOR (2)

UPDATE ora 21:53 – Transmisiunea in direct a inceput

UPDATE ora 21:51 – Mai sunt 9 minute pana incepe partida Franta – Albania pe DOLCE SPORT 1

euro2016 2016-06-15 21-51-43-769

UPDATE ORA 21:13 – Partida EURO 2016 dintre Romania si Elvetia s-a incheiat cu scorul de 1 la 1.

De cealalta parte, albanezii isi doresc sa depaseasca esecul cu Elvetia, scor 0-1, si sa obtina un rezultat favorabil, care le-ar pastra sansele de ramanare in competitie.

Lotul Frantei la Euro 2016

Portari: Benoit Costil (Rennes), Hugo Lloris (Tottenham) y Steve Mandanda (O.M.).

Fundasi: Patrice Evra (Juventus), Christophe Jallet (O.Lyon), Laurent Koscielny (Arsenal), Bacary Sagna (Manchester City), Eliaquim Mangala (Manchester City), Samuel Umtiti (O.Lyon), Raphael Varane (Real Madrid), Lucas Digne (AS Roma).

Mijlocasi: Yohan Cabaye (Crystal Palace), Morgan Schneiderlin (Manchester United), N’Golo Kante (Leicester), Blaise Matuidi (PSG), Paul Pogba (Juventus), Moussa Sissoko (Newcastle).

Atacanti: Kingsley Coman (Bayern Munchen), Andre-Pierre Gignac (Tigres), Olivier Giroud (Arsenal), Antoine Griezmann (Atletico Madrid), Anthony Martial (Manchester United), Dimitri Payet (West Ham).

Selectioner: Didier Deschamps

Lotul Albaniei la Euro 2016

Portari: Etrit Berisha (Lazio), Alban Hoxha (Partizani), Orges Shehi (Skenderbeu)

Fundasi: Arlind Ajeti (Frosinone), Naser Aliji (Basel), Berat Gjimshiti (Atalanta), Mergim Mavraj (FC Koln), Amir Rrahmani (Split), Lorik Cana (Nantes), Elseid Hysaj (Napoli), Ansi Agolli (Karabag), Frederik Veseli (Lugano)

Mijlocasi: Ledian Memushaj (Pescara), Ergys Kace (Paok), Andi Lila (Giannina), Migjen Basha (Como), Odise Roshi (Rijeka), Burim Kukeli (Zurich), Ermir Lenjani (Nantes), Herolind Shala (Slovan Liberec), Taulant Xhaka (Basel), Amir Abrashi (Freiburg)

Atacanti: Bekim Balaj (Rijeka), Sokol Cikalleshi (Medipol Basaksehir), Armando Sadiku (Vaduz), Milot Rashica (Vitesse), Shkelzen Gashi (Colorado Rapids).

Selectioner: Gianni de Biasi

Franta Albania. Echipe Probabile de Start!

Franta: Lloris, Sagna, Rami, Koscielny, Evra, Pogba, Kante, Matuidi, Griezmann, Giroud, Payet.

Albania: Berisha, Hysaj, Veseli , Mavraj, Agolli, Abrashi, Kukeli, Xhaka, Roshi, Sadiku, Lenjani.

Meciul Franta – Albania, contand pentru Grupa A a Euro 2016, incepe miercuri, 15 iunie, la ora 22.00. Partida va fi televizata de DolceSport 1. Huff.ro va va prezenta scorul live, rezumatul video si rezultatul final.