Franta - Elvetia se disputa duminica, 19 iunie, la ora 22.00. Vezi aici scorul live, rezultatul final si rezumatul video al meciului de la Euro 2016.

Euro 2016. Franta – Elvetia, scor final 0-0

Franta Elvetia Euro 2016

LIVE FRANTA ELVETIA – SCOR 0-0

REZUMAT VIDEO FRANTA ELVETIA

UPDATE 23:49, minutul 92 – FINAL DE MECI. SCOR EGAL 0-0 pentru FRANTA si ELVETIA!

Update 23.47, minutul 90 – Avem 2 minute de prelungiri.

Update 23.46, minutul 87 – Franta rateaza din penalty. Meciul este aproape de final.

VEZI ULTIMELE MINUTE DIN MECIUL ROMANIA ALBANIA AICI!

Update 23.40, minutul 82 Koscielny primeste cartonas galben!

Update 23.35, minutul 78 FAULT!

Update 23.33, minutul 75 – Nu si-au pierdut deloc suflul! Francezii joaca chiar mai puternic decat in prima repriza.

Update 23.19, minutul 61 Schimbare in echipa Frantei: iese Coman, intra Payet

Update 23.13, minutul 56 – Griezmann a sutat de la 15 metri, pozitie centrala

Update 23.11, minutul 53 – S-a spart mingea.

13479571_10206774265098531_740423480_n

Update 23.06, minutul 49 – O fotografie faca ravagii in retelele de socializare. Este vorba despre un jucator de la Elvetia cu tricoul rupt.

13453353_10206774173176233_372200920_o

Update 23.03, minutul 47 – Franta si Elvetia au revenit in teren.

Update 22.47, minutul 47 – PAUZA: Franta Elvetia Scor 0-0

LIVE ROMANIA ALBANIA – GOL ALBANIA – VEZI AICI MOMENTUL!
Update ora 22.40, minutul 40 – Chiar daca francezii au dominat jocul, elvetienii stau foarte bine la capitolul posesie in prima jumatate de ora (55% – 45%)

Update ora 22.37, minutul 37 – Super ocazie de gol pentru Franta, insa este bine aparata de Elvetia.

Update ora 22.35, minutul 35 – Corner pentru Franta, din nou ratare.

Update ora 22.29, minutul 29 – Corner pentru Franta, dar rateaza.

Pe HUFF.RO puteti urmari LIVE TEXT ROMANIA ALBANIA!

Update 0ra 22.25, minutul 25 – Cartonas galben pentru Franta, incasat de Rami .

Update 0ra 22.23, minutul 23 – Corner Franta, rateaza. Urmeaza imediat un alt corner – de asemenea, ratare. Si al treilea corner aduce o ratare.

Update 0ra 22.20, minutul 20 – Mehmedi incearca un gol, dar rateaza.

Update 0ra 22.18, minutul 18 – Franta are o ratare uriasa. Pogba loveste mingea, dar nimereste bara.

Update 0ra 22.12, minutul 12 – Franta a avut o interventie superba la poarta Elvetiei, insa Pogba rateaza.

Update ora 22.08, minutul 8 – Corner pentru Elvetia, o centrare reusita facuta de Pogba , dar Embolo a incurcat faza.

Update ora 22.07, minutul 7 – Elvetienii pun presiune pe Franta, pentru ca joaca mult mai defensiv.

Update ora 22.03, minutul 3 – Antoine Griezmann centreaza din corner, insa apararea Elvetiei respinge.

Update ora 22.02, minutul 2 – Franta nu a reusit sa suteze in spatiul portii in prima repriza in ultimele doua meciuri. Sa vedem cum va decurge meciul din aceasta seara.

Update ora 22.00, minutul 1 – A inceput meciul! Infruntarea dintre Franta si Elvetia la EURO 2016 are loc in acelasi timp cu meciul Romania Albania!

SUPORTERII!

Franta – Elvetia se disputa duminica, de la ora 22.00. Este un meci intre cele doua reprezentative care se afla pe pozitiile fruntase in Grupa A. Franta este deja calificata, dupa ce a obtinut 6 puncte din duelurile cu Romania si cu Albania. Elvetia are patru puncte si doar in cazul unei infrangeri la scor si a jocului rezultatelor din celelalte grupe mai poate rata calificarea in optimi.

Tot de la aceasta ora se disputa si meciul Romania – Albania. Vezi aici LIVE desfasurarea partidei

UPDATE, ora 21:37 – LIVE Franta ELVETIA de la ora 22.00, dati refresh continuu pentru actualizari

UPDATE, ora 21:13  – Incepand cu ora 22.00 incepe partida dintre Franta si Elvetia, in direct la DOLCE SPORT si LIVE pe Huff.ro. De asemenea tot de la ora 22.00 avem LIVE ROMANIA ALBANIA.

Statistica duelurilor dintre cele doua echipe este de partea „cocosilor galici”. Din 37 de partide disputate pana acum, Franta a castigat 16, Elvetia 12, iar noua meciuri s-au terminat la egalitate.

VEZI AICI VIDEO SI LIVE TEXT LA ROMANIA – ALBANIA

Lotul Frantei la Euro 2016

Portari: Benoit Costil (Rennes), Hugo Lloris (Tottenham) y Steve Mandanda (O.M.).

Fundasi: Patrice Evra (Juventus), Christophe Jallet (O.Lyon), Laurent Koscielny (Arsenal), Bacary Sagna (Manchester City), Eliaquim Mangala (Manchester City), Samuel Umtiti (O.Lyon), Raphael Varane (Real Madrid), Lucas Digne (AS Roma).

Mijlocasi: Yohan Cabaye (Crystal Palace), Morgan Schneiderlin (Manchester United), N’Golo Kante (Leicester), Blaise Matuidi (PSG), Paul Pogba (Juventus), Moussa Sissoko (Newcastle).

Atacanti: Kingsley Coman (Bayern Munchen), Andre-Pierre Gignac (Tigres), Olivier Giroud (Arsenal), Antoine Griezmann (Atletico Madrid), Anthony Martial (Manchester United), Dimitri Payet (West Ham).

Selectioner: Didier Deschamps

Lotul Elvetiei la Euro 2016

Portari: Etrit Berisha (Lazio), Alban Hoxha (Partizani), Orges Shehi (Skenderbeu)

Fundasi: Arlind Ajeti (Frosinone), Naser Aliji (Basel), Berat Gjimshiti (Atalanta), Mergim Mavraj (FC Koln), Amir Rrahmani (Split), Lorik Cana (Nantes), Elseid Hysaj (Napoli), Ansi Agolli (Karabag), Frederik Veseli (Lugano)

Mijlocasi: Ledian Memushaj (Pescara), Ergys Kace (Paok), Andi Lila (Giannina), Migjen Basha (Como), Odise Roshi (Rijeka), Burim Kukeli (Zurich), Ermir Lenjani (Nantes), Herolind Shala (Slovan Liberec), Taulant Xhaka (Basel), Amir Abrashi (Freiburg)

Atacanti: Bekim Balaj (Rijeka), Sokol Cikalleshi (Medipol Basaksehir), Armando Sadiku (Vaduz), Milot Rashica (Vitesse), Shkelzen Gashi (Colorado Rapids).

Selectioner: Gianni de Biasi

Franta Elvetia. Echipe Probabile de start

Elvetia: Sommer – Lichtsteiner, Schar, Djourou, Rodriguez – Behrami, Dzemaili, Xhaka – Shaqiri, Seferovic, Mehmedi.

Franta: Lloris – Sagna, Koscielny, Rami, Evra – Kante, Pogba, Matuidi – Griezmann, Giroud, Payet.

Partida va fi condusa de arbitrul sloven Damir Skomina.

Meciul dintre Elvetia si Franta va fi transmis in direct de DolceSport 2. Huff.ro va va tine la curent cu scorul live al partidei si va va oferi rezumatul video la finalul meciului.