Știri

Euro 2016. Irlanda invinge Italia si merge in optimi. Suedia, eliminata VIDEO

Irlanda a reusit sa obtina in extremis calificarea in optimi, dupa o victorie pe final de meci, scor 1-0, in compania rezervelor Italiei, formatie calificata deja in fazele eliminatorii. Brady a adus victoria irlandezilor cu un gol inscris in minutul 85.

In celalalt meci al Grupei, Suedia a dezamagit si a pierdut, scor 0-1 (Nainggolan, minutul 85), partida cu Belgia. Zlatan Ibrahimovic se retrage astfel de la nationala scandinava dupa o prestatie dezamagitoare a sa si a reprezentativei tarii sale la Euro 2016.

In urma meciurilor de miercuri noaptea, s-au stabili optimile si echipele calificate in optimi. Astfel, singurele echipe de pe locurile 3 care vor parasi competitia sunt Albania si Turcia