Euro 2016. Islanda - Ungaria, Live Score, ora 19.00

Știri

Euro 2016. Islanda – Ungaria, SCOR 1-1 VIDEO

Islanda Ungaria la Euro 2016 live pe Huff.ro si transmis pe Dolce Sport, scorul in timp real mai jos.

Islanda – Ungaria este duelul echipelor care au produs surprize in primul meci de la Euro 2016. Islandezii vin dupa un rezultat de egalitate obtinut in fata Portugaliei, in timp ce maghiarii joaca din postura de lideri ai grupei F, dupa succesul neasteptat obtinut contra Austriei.

LIVE TEXT ISLANDA – UNGARIA, SCOR 1-1

UPDATE, ora 20:52 – MECIUL ISLANDA-UNGARIA S-A TERMINAT CU SCORUL DE 1-1, dupa ce Islanda si-a dat autogol. Urmeaza de la ora 22.00 LIVE VIDEO PORTUGALIA – AUSTRIA, LIVE SCORE, LIVE TEXT SCOR IN TIMP REAL PE HUFF.RO si transmis de ProTV si Dolce Sport.

UPDATE ORA 21:09 –REZUMAT VIDEO Islanda Ungaria

UPDATE, ora 20:50 – Islanda a avut o noua ocazie de gol, insa au ratat-o. Finalul de meci intre Islanda si Ungaria este  cu scorul de 1-1.

UPDATE, ora 20:48 – Maghiarii dau lovitura pe final, dupa ce au asediat careul islandez. Faza a pornit de la o pasa in flancul drept, urmata de o combinatie rapida si de o centrare in fata portii. Saevarsson si-a trimis mingea in propria poarta. AUTOGOL ISLANDA

UPDATE, ora 20:47GOOOOOOOOOOOOOOL UNGARIA, 1-1! A FOST AUTOGOL.MINUTUL 89

UPDATE, ora 20:44 – A treia modificare şi în echipa Ungariei. Szalai i-a luat locul lui Juhasz.

UPDATE ora 20:39 – Un alt cartonas galben pentru UNGARIA incasat de Kleinheisler – MINUTUL 83. SCHIMBARE ISLANDA. Iese Sigthorsson si intra Gudjohnseneuro2016 2016-06-18 20-40-13-593

UPDATE, ora 20:37 – CARTONAS GALBEN pentru Tamas Kadar, echipa Ungariei

UPDATE, ora 20:36 – Islanda se apropie de calificare in optimile de finala, daca ramane la acelasi scor cu ungaria. Suntem in minutul 80.

UPDATE ora 20:33 – Saevarsson ia galben. MINUTUL 76

UPDATE ora 20:30 – Fault. Alfred Finnbogason incaseaza un cartonas galben si este exclus de la EURO 2016, urmatorul meci al Islandei este cu Austria.

euro2016 2016-06-18 20-31-16-312

UPDATE ora 20:26SCHIMBARE ISLANDA iese Bodvarsson, intra Alfred Finnbogasson. MINUTUL 69

UPDATE ora 20:20 – SCHIMBARE ambii selectioneri pregatesc sa inlocuiasca jucatorii. Maghiarii au ales sa schimbe doi jucatori, iar islandezii unul. SCHIMBARE UNGARIA ies Sieber si Priskin, intra Nikolic si Bode. SCHIMBARE ISLANDA a iesit Gunnarsson, a intrat Hallfredsson.

UPDATE ora 20:15 – Desi Ungaria este condusa de Islanda cu scorul de 1 la 0, maghiarii sunt mult mai buni.

UPDATE ora 20:09 –

UPDATE, ora 20:02 – Incidente grave in zona suporterilor, fortele de ordine au dat cu gaze lacrimogene in sectorul maghiar.

islanda_-ungaria-gaze-lacrimogene

UPDATE ora 20:01 – Repriza a doua a inceput, fara nici o schimbare la pauza

UPDATE, ora 19:54 – De la ora 22.00 pe ProTV se desfasoara partida Portugalia – Austria, LIVE VIDEO, LIVE TEXT si LIVE SCORE pe HUFF

UPDATE, ora 19:46 – PAUZA. ISLANDA – UNGARIA SCOR 1-0

UPDATE ora 19:45 – Prima repriza este prelungita cu 1 minut

UPDATE, ora 19:41 – MINUTUL 40 Gudmunsson PRIMESTE CARTONAS GALBEN

Update, ora 19;39 – GOOOOOL ISLANDA, scorul este 1-0, Golul a fost dat de Sigurdsson. Ungaria incaseaza pentru prima data un gol din penalty la EURO

UPDATE, ora 19:38 – Penalty pentru Islanda.

UPDATE, ora 19:36 – MINUTUL 36 – mai putin de 10 minute pana la pauza iar meciul ramane inca neclar, cele doua echipe joaca la egal, fara prea multe ocazii sau ratari substantiale.

UPDATE, ora 19:30 – Ocazie imensa de gol a nordicilor, dupa o mare greseala facuta de Kadar, dar Gudmunsson nu reuseste sa-l invinga pe Gabor Kiraly din 10 metri

UPDATE, ora 19:24 – Minutul 25 – Maghiarii sunt prezenti mai mult in jumatatea adversa, dar fara sa creeze pericol la poarta lui Halldorsson. Deocamdata, islanezii se multumesc sa se apere atent si sa incerce sa loveasca pe contraatac.

UPDATE ora 19:23 – Peste 20.000 de suporteri maghiari sunt in tribune, fortele de ordine au luat masuri speciale de securitate dupa ce au aparut informatii ca ar putea exista violente.

Euro 2016. Islanda - Ungaria, Live TEXT SCOR 0-0 VIDEO (1) Euro 2016. Islanda - Ungaria, Live TEXT SCOR 0-0 VIDEO (2) Euro 2016. Islanda - Ungaria, Live TEXT SCOR 0-0 VIDEO (3) Euro 2016. Islanda - Ungaria, Live TEXT SCOR 0-0 VIDEO (4) Euro 2016. Islanda - Ungaria, Live TEXT SCOR 0-0 VIDEO (5)

UPDATE ora 19:19 – MINUTUL 19, Islandezii par lipsiti de vlaga, desi meciul aparent este echilibrat. Ambele echipe asteapta ca cealalta sa greseasca.

UPDATE ora 19:14 – Ungaria pare mult mai inchegata si arata pe teren multa incredere in toate actiunile pe care le intreprind; Peste 6000 de suporteri islandezi sunt in tribune.

UPDATE ora 19:09 – Bodvarsson a avut o ocazie mare de gol, dupa un corner, insa mingea a ajuns peste poarta

UPDATE ora 19:05 – MINUTUL 5, cele doua echipe sunt egale pana acum ca evolutie pe teren.

UPDATE ora 19:01 – ECHIPELE DE START

islanda-ungaria-scor

UPDATE ora 19:00 – Minutul 1 MECIUL a inceput

euro2016 2016-06-18 19-03-05-068

euro2016 2016-06-18 19-03-07-931

ISLANDA UNGARIA EURO 2016

Statistica este de partea ungurilor. Acestia au castigat 7 meciuri din 10 disputate, in timp ce islandezii au fost victoriosi in 3 partide.

Rezultatele inregistrate pana acum in grupa F

Austria – Ungaria 0-2 Video

Portugalia – Islanda 1-1 Video

Lotul Ungariei la Euro 2016

Portari: Gabor Kiraly (Haladas), Denes Dibusz (Ferencvaros), Peter Gulacsi (Leipzig)

Fundasi: Attila Fiola (Puskas Academy), Barnabas Bese (MTK Budapest), Richard Guzmics (Wisla Cracovia), Roland Juhasz (Videoton), Adam Lang (Videoton), Tamas Kadar (Lech Poznan), Mihaly Korhut (Debrecen)

Mijlocasi: Adam Pinter (Ferencvaros), Gergo Lovrencsics (Lech Poznan), Akos Elek (Diosgyor), Zoltan Gera (Ferencvaros), Adam Nagy (Ferencvaros), Laszlo Kleinheisler (Werden Bremen), Zoltan Stieber (Nuremberg)

Atacanti: Balazs Dzsudzsak (Bursaspor), Adam Szalai (Hannover), Krisztian Nemeth (Al Gharafa), Nemanja Nikolics (Legia Varşovia), Tamas Priskin (Slovan Bratislava), Daniel Bode (Ferencvaros)

Selectioner: Bernd Storck

Lotul Islandei la Euro 2016

Portari: Hannes Halldórsson (Bodø/Glimt), Ögmundur Kristinsson (Hammarby), Ingvar Jónsson (Sandefjord).

Fundasi: Ari Skúlason (OB), Hordur Magnússon (Cesena), Hjörtur Hermannsson (PSV Eindhoven), Ragnar Sigurdsson (Krasnodar), Kári Árnason (Malmö), Sverrir Ingi Ingason (Lokeren), Birkir Sævarsson (Hammarby), Haukur Heidar Hauksson (AIK).

Mijlocasi: Emil Hallfredsson (Udinese), Gylfi Sigurdsson (Swansea), Aron Gunnarsson (Cardiff), Theódór Elmar Bjarnason (AGF), Arnór Ingvi Traustason (Norrköping), Birkir Bjarnason (Basel), Johann Gudmundsson (Charlton), Eidur Gudjohnsen (Molde), Rúnar Már Sigurjónsson (Sundsvall).

Atacanti: Kolbeinn Sigthórsson (Nantes), Alfred Finnbogason (Augsburg), Jón Dadi Bödvarsson (Kaiserslautern).

Selectioneri: Heimir Hallgrímsson si Lars Lagerbäck

Ungaria Austria. Echipe probabile de start!

Islanda: Halldorsson – Saevarsson, Sigurdsson, Arnason, Skulason – Gudmundsson, Gunnarsson, Sigurdsson, Bjarnason – Sigthorsson, Bodvarsson

Ungaria: Kiraly – Fiola, Guzmics, Lang, Kadar – Gera – Nemeth, Nagy, Kleinheisler, Dszudszak – Szalai.

Meciul dintre Ungaria si Islanda se disputa de la ora 19.00 pe stadionul Velodrome din Marsilia. Arbitrul meciului este rusul Sergei Karasaev. Partida va fi televizata de DolceSport 1. Huff.ro va va tine la curent cu scorul live al meciului si va va oferi rezumatul video.