Euro 2016. Italia - Spania, Live Score si Video

Știri

Euro 2016. Italia – Spania, Scor final 2-0, Video Rezumat

Italia Spania la Euro 2016

Update, ora 20.53: Rezultat final 2-0. Italia se razbuna pentru finala din 2012 si trimite Spania acasa. Urmeaza un sfert cu campioana mondiala Germania!

Update, ora 20.49: Gol Pelle! Gol Italia, dupa o faza lucrata perfect. Squadra Azzurra merge in sferturi!

Update, ora 20.47: Ocazie mare Pique! Buffon salveaza Italia in minutul 89!

Update, ora 20.42: A iesit Florenzzi, a intrar Darmian. Insigne a avut un sut periculos respins de Gea!

Update, ora 20.34: Ocazie Spania. Buffon scoate de sub bara sutul lui Iniesta! Dupa 30 de secunde, portarul lui Juventus intervine la sutul lui Pique!

Update, ora 20.29: Ramos trimite cu capul pe langa poarta.

Update, ora 20.27: Ocazie Spania, dupa un sut al lui Aduriz!

A intrat Vasquez, a iesit Morata la iberici.

Update, ora 20.20: Din nou probleme pentru Spania, la o patrundere a lui De Sciglia.

Update, ora 20.14: Ocazie Italia. Eder il ia la tinta pe De Gea din pozitie ideala!

Update, ora 20.11: De Rossi a iesit, a intrat Thiago Motta.

Update, ora 20.07: Au trecut 50 de minute, spaniolii au avut o sansa de a inscrie, dar Morata a reluat slab cu capul.

Update, ora 20.02: A inceput repriza a doua. La Spania, a intrat Aduriz in locul lui Nolito.

Update, ora 19.48. Scorul la pauza este de 1-0. Repriza s-a incheiat cu o interventie superba a lui De Gea la sutul lui Giaccherini. Spania a jucat foarte slab!

Update, ora 19.42: Nolito vede cartonas galben dupa un fault la De Rossi.

Update, ora 19.33: Gol Italia! Chiellini marcheaza dupa ce De Gea respinge sutul lui Eder din lovitura libera!

Update, ora 19.30. Ocazie Italia! Ramos aproape de autogol!

Update, ora 19.29: Iniesta suteaza slab,Buffon intervine.

Update, ora 19.26: Parolo trimite cu capul pe langa poarta spaniolilor.

Update, ora 19.21: DeSciglio intervine decis la sutul lui Fabregas.

Update, ora 19.18. Scor alb dupa primele 17 minute. Italia pare echipa mai determinata, Spania are probleme la constructie.

Update, ora 19.12. Ocazie Italia! Giaccherini trimite in bara din foarfeca!

Update, ora 19.10. Lovitura libera Italia si OCAZIE MARE a lui Pelle. De Gea intervine miraculos!

Update, ora 19.06. Scor 0-0 dupa primele 6 minute. Eder a creat panica in careul lui De Gea.

Update, ora 19.01. A inceput meciul. Italienii au avut doua atacuri periculoase.

Dupa ce in finala din 2012 italienii au pierdut in fata ibericilor, „Squadra Azzurra” spera la revansa in fata campioanei en-titre. Parcursul bun in grupa E, unde au terminat pe primul loc in fata Belgiei, le da sperante elevilor Conte, insa echipa spaniola ramane redutabila, in ciuda esecului suferit in partida cu Croatia, dupa cum a declarat si antrenorul italian.

„Eu spun ca infrangerile iti aduc ceva in plus la capitolul determinare si dorinta de revansa. Pentru noi poate ca ar fi fost mai bine ca Spania sa vina dupa o serie de victorii consecutive, sa fie o echipa mai putin motivata. Contra Croatiei ei ar fi putut inchide definitiv meciul, care a fost unul foarte, foarte ciudat. L-am analizat si am vazut aceleasi miscari specifice Spaniei, cu inserarile intre linii si pase filtrante in spatele defensivei. Asadar ne asteptam sa infruntam un adversar extrem de puternic, insa noi nu suntem aici doar pentru a face act de prezenta, ci ne vom juca sansa pana la final” , a spus Antonio Conte, care dupa incheierea Euro 2016 va prelua banca tehnica a lui Chelsea.

Lotul Italiei la Euro 2016

Portari: Gianluigi Buffon (Juventus), Federico Marchetti (Lazio), Salvatore Sirigu (Paris Saint-Germain)

Fundasi: Andrea Barzagli (Juventus), Leonardo Bonucci (Juventus), Giorgio Chiellini (Juventus), Matteo Darmian (Manchester United), Mattia De Sciglio (AC Milan), Angelo Ogbonna (West Ham United)

Mijlocasi: Federico Bernardeschi (Fiorentina), Antonio Candreva (Lazio), Daniele De Rossi (AS Roma), Stephan El Shaarawy (AS Roma), Alessandro Florenzi (AS Roma), Emanuele Giaccherini (Bologna), Stefano Sturaro (Juventus), Thiago Motta (Paris Saint-Germain), Marco Parolo (Lazio)

Atacanti: Eder (Inter), Ciro Immobile (Torino), Lorenzo Insigne (Napoli), Graziano Pellè (Southampton), Simone Zaza (Juventus)

Selectioner: Antonio Conte

Lotul Spaniei la Euro 2016

Portari: Iker Casillas (FC Porto), David De Gea (Manchester United), Sergio Rico (Sevilla)

Fundasi: David Azpilicueta (Chelsea), Jordi Alba (Barcelona), Gerard Pique (Barcelona), Sergio Ramos (Real Madrid), Juanfran (Atletico Madrid), Hector Bellerin (Arsenal), Marc Bartra (Barcelona).

Mijlocasi: Sergio Busquets (Barcelona), Andres Iniesta (Barcelona), Koke (Atletico Madrid), Cesc Fabregas (Chelsea), Thiago Alcantara (Bayern Munchen), David Silva (Manchester City), Lucas Vazquez (Real Madrid), Mikel San José (Athletic Bilbao), Bruno Soriano (Villarreal)

Atacanti: Nolito (Celta Vigo), Pedro (Chelsea), Alvaro Morata (Juventus), Aritz Aduriz (Athletic Bilbao)

Selectioner: Vicente Del Bosque.

Italia Spania. Echipe Probabile

Italia: Buffon – Barzagli, Bonucci, Chiellini – Darmian, Parolo, De Rossi, Giaccherini, Florenzi – Pelle, Eder. Antrenor: Antonio Conte.

Spania: De Gea – Juanfran, Pique, Ramos, Alba – Fabregas, Busquets, Iniesta – Silva, Morata, Nolito. Antrenor: Vicente Del Bosque.