Euro 2016 programul pentru meciurile din optimiEuro 2016 programul pentru meciurile din optimi

Euro 2016: programul pentru meciurile din optimi – UPDATE

Optimi Euro 2016. Program meciuri

Sambata, 25.06.2016

Elvetia – Polonia (Stade Geoffroy-Guichard – Saint-Etienne, 16,00, live pe DolceSport 1)
Croatia – Portugalia (Stade Bollaert-Delelis – Lens, 22,00, live pe ProTV şi DolceSport 1)
Tara Galilor – Irlanda de Nord (Parc des Princes – Paris, 19,00, live pe DolceSport 1)

Duminica, 26.06.2016

Ungaria – Belgia (Stadium de Toulouse – Toulouse, 22,00, live pe ProTV şi DolceSport 1)
Germania – Slovacia (Stade Pierre-Mauroy – Lille, 19,00, live pe DolceSport 1)
Franta – Irlanda (Stade de Lyon – Lyon, 16,00, live pe DolceSport 1)

Luni, 27.06.2016

Italia – Spania (Stade de France – Saint-Denis, 19,00, live pe DolceSport 1)
Anglia – Islanda (Stade de Nice – Nisa, 22,00, live pe ProTV si DolceSport 1)

VEZI AICI REZULTATELE DE LA EURO 2016 si clasamentul golgheterilor!

Euro 2016 se apropie de faza meciurilor eliminatorii, miercuri fiind ultima zi in care se vor mai juca partide in faza grupelor. La finalul zilei, dupa ultimele jocuri programate la ora 22:00 – Suedia-Belgia – Grupa E (n.r. – transmis de Dolce Sport si Pro TV) si Italia-Irlanda – Grupa E (n.r. – transmis doar de Dolce Sport) – vom cunoaste programul exact al optimilor.

Pana atunci mai sunt si cele doua meciuri de la ora 19:00, care propun dueluri interesante intre Ungaria – Portugalia (n.r. – Grupa F, transmis de Dolce Sport) si Islanda-Austria (Grupa F, transmis de Dolce Sport).Vor fi doua zile de pauza, iar sambata, duminica si luni vor incepe emotiile pentru echipele nationale calificate in faza optimilor de finala. Astfel, conform programului, veti putea asista la urmatoarele meciuri:

Din pacate pentru fanii nationalei Romaniei, evolutia fotbalistilor pregatiti de Anghel Iordanescu la Euro 2016 a fost dezamagitoare. In ciuda unui start curajos cu Franta, in meciul din deschiderea turneului final, scor 2-1, Tricolorii nu au mai fost capabili sa sustina acel ritm. La partida cu Elvetia, Romania se desprinde pe tabela, dar era egalata in cele din urma si reusea sa termine la egalitate, cu toate ca cedase fizic inca din minutul 65. Ultima partida din Grupa A, cea impotriva Albaniei a fost cea mai slaba pentru jucatorii Romaniei, care au fost invinsi cu 0-1 si au ratat astfel sansa unei prezente in optimile de finala.