Rusia - Slovacia este meciul care deschide ziua de 15 iunie la Euro 2016. Vezi aici scorul live, rezultatul final si rezumatul video al partidei.

Știri

Euro 2016. Rusia – Slovacia, scor final 1-2, Rezumat Video

Rusia Slovacia la Euro 2016

Update, ora 17.49: Rusia – Slovacia, rezultat final 1-2. Slovacii se impun dupa un final tensionat!

Update, ora 17.47: 3 minute de prelungiri

Update, ora 17.42: Cu 5 minute inainte de finalul reprizei, rusii ataca in valuri. Golul neasteptat al lui Glushakov le-a dat aripi!

Update, ora 17.36: GOL RUSIA. Noul intrat Roman Shirokov centreaza pentru Denis Glushakov care inscrie cu capul cand totul parea incheiat! Meciul se aprinde!

Update, ora 17.34: Rusia – Slovacia, scor 0-2 cu 10 minute pana la finalul timpului regulamentar. Rusii par o echipa resemnata cu rezultatul.

Update, ora 17.24: Mamaev si Glushakov i-au inlocuit pe Neudstader si pe Golovin la rusi. La slovaci, a iesit Duda si a intrat Nemec.

Update, ora 17.13: Igor Akinfeev intervine la sutul lui Robert Mak! O noua ocazie pentru Slovacia!

Update, ora 17.03: A inceput repriza a doua.

Update, ora 16.46: Pauza. Rusia –  Slovacia, scor la pauza 0-2!

UPDATE, ora 16.45: GOL SLOVACIA! Hamsik marcheaza in minutul 45 cu un sut de senzatie!

UPDATE, ora 16.32: GOL SLOVACIA! Weiss inscrie cu un sut la coltul lung din interiorul careului!

UPDATE, ora 16.27: OCAZIE RUSIA! Sutul lui Smolov se duce milimetric pe langa poarta slovacilor!

Update, ora 16.20: Meciul este unul destul de anost pana acum, lipsit de ocazii importante.

Update, ora 16.12: Lovitura libera pentru Slovacia, insa executia este dezamgitoare.

Update, ora 16.06. Primele cinci minute nu au adus vreo ocazie. Ambele echipe joaca prudent.

Update, ora 16.00: A inceput meciul cu lovitura de start a Rusiei.

Dupa ce in primul meci Rusia a terminat la egalitate cu Anglia, cu un gol inscris de capitanul Berezutski in minutele de prelungire, selectionata slava cauta sa obtina prima victorie la Euro 2016. De cealalta parte, Slovacia a debutat cu stangul la CE 2016, fiind invinsa de Tara Galilor in prima partida.

Meciul se anunta a fi unul foarte tensionat pentru rusi, intrucat in cazul in care suporterii lor vor provoca iarasi scandal pe stadion, Rusia va fi exclusa de la Euro 2016! Decizia foarte dura a UEFA vine ca urmare a incidentelor de la meciul cu Anglia, cand fanii rusi au generat o bataie imensa chiar pe stadion.

In ciuda acestor avertismente, suporterii „Zbornaiei” nu s-au potolit si continua sa faca haos pe strazile Frantei. Ieri, in Lille, o noua ciocnire a avut loc intre huliganii Rusiei si cei ai Angliei si Tarii Galilor.

Revenind la meci, favorita pare a fi Rusia, cu o cota de 2.36, un rezultat egal este cotat cu 3.30, iar victoria Slovaciei are o cota de 3.35.

Lotul Rusiei la Euro 2016

Portari: Igor Akinfeev (CSKA), Guilherme Marinato (Lokomotiv), Yuri Lodygin (Zenit St Petersburg).

Fundasi: Alexei Berezutsky (CSKA), Vasili Berezutsky (CSKA), Sergei Ignashevich (CSKA), Dmitri Kombarov (Spartak Moscow), Roman Neustadter (Schalke 04), Georgi Schennikov (CSKA), Roman Shishkin (Lokomotiv), Igor Smolnikov (Zenit)

Mijlocasi: Igor Denisov (Dinamo Moscova), Alan Dzagoev (CSKA), Denis Glushakov (Spartak), Alexander Golovin (CSKA), Oleg Ivanov (Terek Grozny), Pavel Mamaev (Krasnodar), Alexander Samedov (Lokomotiv), Oleg Shatov (Zenit St. Petersburg), Roman Shirokov (CSKA)

Atacanti: Artem Dzyuba (Zenit St. Petersburg), Alexander Kokorin (Zenit St Petersburg), Fedor Smolov (Krasnodar

Selectioner: Leonid Slutsky

Lotul Slovaciei la Euro 2016

Portari: Matus Kozacik (Viktoria Plzen), Jan Mucha (Slovan Bratislava), Jan Novota (Rapid Viena)

Fundasi: Peter Pekarik (Hertha Berlin), Milan Skriniar (Sampdoria), Martin Skrtel (Liverpool), Norbert Gyomber (AS Roma), Jan Durica (Lokomotiv Moscova), Kornel Salata (Slovan Bratislava), Tomas Hubocan (Dinamo Moscova), Dusan Svento (FC Koln)

Mijlocasi: Viktor Pecovsky (Zilina), Robert Mak (PAOK), Juraj Kucka (AC Milan), Patrik Hrosovsky (Viktoria Plzen), Jan Gregus (Jablonec), Marek Hamsik (Napoli), Ondrej Duda (Legia Varşovia), Miroslav Stoch (Bursaspor), Vladimir Weiss (Al Gharafa)

Atacanti: Michal Duris (Viktoria Plzen), Adam Nemec (Willem II), Stanislav Sestak (Ferencvaros)

Antrenor: Jan Kozak

Rusia Slovacia. Echipe Probabile de start!

Rusia: Akinfeev – Smolnikov, Ignasevich, V. Berezutski, Schennikov – Neustadter, Golovin – Kokorin, Shatov, Smolov – Dzyuba

Slovacia: Kozacik – Pekarik, Skrtel, Durica, Hubocan – Mak, Kucka, Pecovsky, Hamsik, Weiss – Duda

Rezumat video Rusia – Slovacia, scor 1-2