Spania - Cehia se joaca, meci din Grupa D a Euro 2016, se joaca luni, 13 iunie. Vezi aici scorul live, rezultatul final si rezumatul video al partidei.

Știri

Euro 2016. Spania – Cehia, scor final 1-0, REZUMAT VIDEO

Spania Cehia la Euro 2016

UPDATE, ora 17.50: Spania – Cehia, scor final 1-0. Ibericii au castigat gratie unui gol marcat de fundasul Barcelonei, Gerard Pique. Cehii au dat o replica buna elevilor lui Del Bosque, Petr Cech si fundasii fiind intr-o forma foarte buna.

UPDATE, ora 17.48: OCAZIE CEHIA! De GEA apara sutul trimis de Darida!

UPDATE, ora 17.42: GOL SPANIA! GOL PIQUE! 1-0 pentru campioana europeana en-titre in minutul 86.

Update, ora 17.40: Cehia s-a baricadat in defensiva. Trupa lui Del Bosque incearca, pana acum fara succes, sa marcheze.

Update, ora 17.32: Spania – Cehia 0-0, in minutul 78. Ne apropiem de finalul meciului, iar niciuna dintre echipe nu a reusit sa marcheze. A intrat Alcantara la spanioli in locul lui Fabregas, iar Lafata l-a inlocuit pe Necid in cealalta tabara.

Update, ora 17.29: Silva trage mult pe langa poarta din pozitie ideala.

UPDATE, ora 17.26. Ocazie Spania. Hubnik are o interventiue salvatoare in fata lui Jordi Alba. Scorul ramane egal 0-0 in minutul 70

Update, ora 17.21: OCAZIE CEHIA. Fabregas scoate din fata portii o minge pe care scria gol! Sansa a venit dupa un corner.

Update, ora 17.17: Primul cartonas galben al meciului este incasat de cehul Limbersky. La spanioli a intrat Aduriz in locul lui Morata.

UPDATE, ora 17.12: Hubnik reia din cadere o centrare trimisa din lovitura libera, dar De Gea este la post. O prima sansa de gol a Cehiei.

Update, ora 17.11: Spania domina partida. Jucatorii antrenati de Pavel Vrba se apara, insa, foarte bine.

Update, ora 17.01: Spania incepe in forta! O noua ocazie la poarta cehilor, dupa ce mai multi jucatori ai Spaniei nu au reusit sa trimita mingea in plasa, dupa cornerul rezultat!

Update, ora 17.00. A inceput repriza a doua! Hubnik a fost aproape de un autogol chiar in debut, dar Cech a scos in corner.

Update, 16.46. Pauza la Touluse! Spania – Cehia 0-0, la capatul unei prime reprize in care campioana europeana en-titre s-a lovit de opozitia lui Cech si de o defensiva solida a adversarei.

UPDATE, 16.45: Necid il testeaza pe De Gea cu un sut de la distanta, dar portarul spaniol prinde fara probleme.

Update, ora 16.40: Cech respinge un sut expediat de Jordi Alba. Portarul Cehiei este in forma maxima astazi!

Update, ora 16.28: Ocazie Spania! Morata pleaca de la limita ofsaid-ului, patrunde in careu si suteaza milimetric pe langa poarta lui Cech.

UPDATE, ora 16.25: Meci fara faze importante pana acum, cu exceptia ocaziei avute de Morata.

Update, ora 16.15: OCAZIE Spania! Cech blocheaza mingea trimisa din interiorul careului de Morata.

Update, ora 16.10: Dupa un inceput bun al cehilor, spanioli incep sa treaca la controlul partidei.

Update, ora 16.05: Au trecut cinci minute din meci, iar cehii sunt mai prezenti in joc. Nicio ocazie importanta pana acum.

UPDATE, ora 16.00: A inceput meciul. Ibericii au avut lovitura de start. Spania – Cehia, scor 0-0.

UPDATE, ora 15.50. Avem echipele oficiale de start!

spania

Campioana europeana isi incepe parcursul la CE de fotbal 2016 cu un meci impotriva Cehiei. Partida, disputata pe Stadium Municipal din Toulouse, pare un duel dezechilibrat la prima vedere. Cehii nu mai au la dispozitie vedetele de alta data, dar si ibericii trec printr-un schimb de generatii, astfel ca partida va fi una interesanta.

Statistica le este favorabila spaniolilor, care s-au impus in cinci partide din noua, in timp ce fotbalistii Cehiei au fost victoriosi in trei meciuri. O singura confruntare s-a incheiat cu scor egal. Trupa antrenata de Vicente del Bosque este neinvinsa la un European din 2004, cand Portugalia a invins-o cu 1-0.

Vezi aici rezultatele si rezumatele video ale tuturor partidelor de la Euro 2016.

La casele de pariuri, Spania are o cota la victorie de 1.43, Cehia de 8.50, iar o remiza este cotata la 4,35.

Lotul Spaniei la Euro 2016

Portari: Iker Casillas (FC Porto), David De Gea (Manchester United), Sergio Rico (Sevilla)

Fundasi: David Azpilicueta (Chelsea), Jordi Alba (Barcelona), Gerard Pique (Barcelona), Sergio Ramos (Real Madrid), Juanfran (Atletico Madrid), Hector Bellerin (Arsenal), Marc Bartra (Barcelona).

Mijlocasi: Sergio Busquets (Barcelona), Andres Iniesta (Barcelona), Koke (Atletico Madrid), Cesc Fabregas (Chelsea), Thiago Alcantara (Bayern Munchen), David Silva (Manchester City), Lucas Vazquez (Real Madrid), Mikel San José (Athletic Bilbao), Bruno Soriano (Villarreal)

Atacanti: Nolito (Celta Vigo), Pedro (Chelsea), Alvaro Morata (Juventus), Aritz Aduriz (Athletic Bilbao)

Selectioner: Vicente Del Bosque.

Lotul Cehiei la Euro 2016

Portari: Petr Cech (Arsenal), Tomas Vaclik (Basel), Tomas Koubek (Slovan Liberec)

Fundasi: Theodor Gebre Selassie (Werder Bremen), Roman Hubnik (Viktoria Plzen), Pavel Kaderabek (Hoffenheim), Michal Kadlec (Sparta Praga), David Limbersky (Viktoria Plzen), Daniel Pudil (Sheffield Wednesday), Tomas Sivok (Bursaspor), Marek Suchy (Basel)

Mijlocasi: Vladimir Darida (Hertha Berlin), Borek Dockal (Sparta Praga), Daniel Kolar (Viktoria Plzen), Ladislav Krejci (Sparta Praga), David Pavelka (Kasimpasa), Jaroslav Plasil (Bordeaux), Tomas Rosicky (Arsenal), Jiri Skalak (Brighton), Josef Sural (Sparta Praga)

Atacanti: David Lafata (Sparta Praga), Tomas Necid (Bursaspor), Milan Skoda (Slavia Praga)

Selectioner: Pavel Vrba.

Spania Cehia. Echipe Probabile de start

Spania: De Gea – Juanfran, Pique, Ramos, Alba – Alcantara, Busquets, Iniesta – Silva, Morata, Nolito.

Cehia: Cech – Kaderabek, Sivok, Kadlec, Limbersky – Darida, Plasil – Dockal, Rosicky, Krejci – Necid.

Meciul Spania – Cehia de la Euro 2012 se disputa luni, 13 iunie, cu incepere de la ora 16.00 si va fi televizat de DolceSport1. Huff.ro va tine la curent cu scorul live si va prezenta rezumatul video al partidei.

Rezumat Video Spania Cehia 1-0, la Euro 2016