FC Viitorul - Astra Giurgiu, scor 1-0, în Liga I. Alibec a fost eliminat în minutul 83

Sport

FC Viitorul – Astra Giurgiu, scor 1-0, în Liga I. Alibec a fost eliminat în minutul 83

FC Viitorul – Astra Giurgiu, FINAL. Formaţia FC Viitorul a învins, duminică seară, pe teren propriu, cu scorul de 1-0 (0-0), echipa Astra Giurgiu, într-un meci din etapa a XI-a a Ligii I, la care Denis Alibec a fost eliminat în minutul 83, scrie news.ro.

Cum a decurs partida FC Viitorul – Astra Giurgiu

Golul a fost marcat de Răzvan Marin, în minutul 58, cu un şut din afara careului.

În minutul 83, Alibec a fost eliminat după ce a primit al doilea cartonaş galben.

FC Viitorul: Rîmniceanu – Benzar, Ţîru, Brandan, Boli – Lopez, Carp (Nedelcu ’46), R. Marin – A. Chiţu, G. Iancu (Coman ’59), Nimely (Hodorogea ’72). Antrenor: Gheorghe Hagi

Real Madrid la a patra remiză consecutivă, scor 1-1 cu Eibar

Manchester City a înregistrat prima înfrângere din acest sezon, scor 0-2 cu Tottenham

Astra Giurgiu: Gavrilaş – Al. Stan, Oros (Kortzorg ’62), Fabricio, J. Morais – Seto, Săpunaru – Teixeira, Budescu (Florea ’79), Al. Ioniţă (Moise ’78) – Alibec. Antrenor: Marius Şumudică.

Cartonaşe galbene:Carp ‘3, Ţîru ’53, Iancu ’55, Benzar ’66, R. Marin ’80 / Al. Stan ’76, Alibec ’54, ’83, Fabricio ’86

Cartonaş roşu: Alibec ’83

Arbitri: Marcel Bârsan – Vasile Marinescu, Marius Nicoară – Robert George Dumitru.

Observatori: Liviu Ciubotariu, Cătălin Popa