FCSB a remizat, scor 1-1, cu Dunărea Călărași, în etapa cu numărul 22 din Liga I Betano

Antrenorul echipei FCSB, Mihai Teja, a debutat cu un egal pe banca tehnică a roș-albaștrilor. În deplasare, cu Dunărea Călărași, vicecampioana României a plecat cu un punct de la echipa care venea după șase înfrângeri consecutive în Liga I Betano.

FCSB a deschis scorul printr-o reușită spectaculoasă a lui Dennis Man. În minutul 16, jucătorul în vârstă de 20 de ani a șutat de la 20 metri, iar mingea s-a oprit în plasa laterală.

Mediop Ndiaye a restabilit echilibrul pe tabela de marcaj, după doar un sfert de oră. Fostul atacant al Ripensiei l-a fentat foarte uşor pe Planic, care s-a întors greu, după care a şutat la colţul lung. Mingea a trecut pe sub Bălgrădean şi s-a oprit în plasă.

Partida s-a încheiat 1-1, iar FCSB s-a distanțat, în clasament, la 8 puncte de liderul CFR Cluj.