Hermanstadt - U Craiova SCOR, arde spiritul victoriei în sibiu

Hermanstadt – U Craiova SCOR 0-1, Oltenii castiga partida

Hermanstadt – U Craiova SCOR o-1. Meciul este difuzat de Digi Sport, Telekom Sport 1 și Look Sport, dar si live textsși live score pe HUFF.ro.

Hermanstadt, formatia lui Ruben Albes , doreste victorie in partida cu Universitatea Craiova, dupa ultimul meci care au pierdut cu un scor de 0-5 impotriva FCSB pe Arena Nationala. Acestia ocupa locul 10, cu 10 puncte, si nu au o forma foarte buna din punct de vedere sportiv. Sibienii avand trei infrangeri consecutive.

Universitatea Craiova este liderul Ligii 1 avand 21 de puncte, cu toate ca a avut o infrangere de 0-1 impotriva celor de la Academia Clinceni. Aceasta se afla la o distanta de trei puncte fata de FCSB si CFR Cluj.

LIVE TEXT Hermanstadt – U Craiova SCOR 0-1

Minutul 90+3- Craiovenii incheie meciul cu 0-1.

Minutul 90 +1- Ocazie pentru Hermanstadt, Ionut Stoica suteaza,dar portarul oltenilor apara.

Minutul 90 – prelungire 3 minute.

Minutul 88- Viera primeste cartonas galben.

Minutul 86- Karanovici inlocuit de Sintean.

Minutul 83: O noua ocazie a craiovenilor , insa portarul sibienilor apara incredibil.

Minutul 81- Bancu Nistor primeste cartonas galben.

Update 23:25- Dupa aproximativ 80 de minute , sibienii nu reusesc sa egaleze.

Minutul 76 -Ofosu ocazie pentru craioveni, insa se afla in offside.

Minutul 65- Schimbari pentru olteni Mamut inlocuit de Tudorie si Mitran inlocuit de Balasa

Minutul 62- Schimbari in echipa Hermanstadt: Fortes inlocuit de Karanovici si Dalbean inlocuit de Alhassan.

Minutul58- David Mayoral ocazie pentru a egala scorul ,insa portarul oltenilor deviaza mingea.

Minutul 53- Nistor suteaza catre poarta sibienilor, insa Cristiano apara fara probleme.

Minutul 47- Ocazie uriasa pentru Craioveni ,dar fara rezultat.

Minutul 46- Cicaldau inlocuit de Mihai Capatana.

Minutul 45- A inceput repriza a doua.

Minutul 45+2 – Prima repriza s-a terminat cu 0-1 pentru Craioveni.

Update 22:30-2 minute prelungire.

Minutul 40 – Addae primeste cartonas galben.

Minutul 35- Penalty pentru Hermanstadt.

Minutul 33- Gool Craiova! Bancu inscrie in poarta Sibienilor.

Update 22:16- Craiovenii multe ocazii  catre poarta Sibienilor.

Minutul 26- Baiaram suteaza catre poarta sibienilor, insa Cristiano prinde mingea fara probleme.

Minutul 23- Oprut primeste cartonas galben .

Minutul 16 – David Mayoral Lastras a primit  cartonas galben

Minutul 16- Cicaldau a primit cartonas galben

Minutul 6- Ocazie pentru craioveni, Baiaram suteaza dar Cristiano apara

UPDATE 21:45 – Meciul a început.

LIVE Hermanstadt- Universitatea Craiova, ora 21:45,  pe Digi Sport 1.

Cele doua echipe s-au confruntat de patru ori la nivelul primei ligi. Univeristatea Craiova are un palmares fantastic, cu doua victorii, un egal si o singura infrangere. Sibienii si Craiovenii s-au intalnit si  in finala cupei Romaniei 2018 , aceasta partida terminandu-se cu 2-0.

Cei mai buni marcatori din partea sibienilor sunt : Romario Pires si Jo Santos , cu cate 2 golori ,in timp ce in din partea craiovenilor cel mai bun golghetar este Kolijic cu 6 goluri urmat de Cicaldau cu 4 .

LIVE VIDEO | Hermanstadt– Universitatea Craiova

Echipele de start:

• Hermannstadt: Figueiredo – Scarlatache, Viera, Stoica, Oprut – Romario, Addae, Caiado, Florica – Fortes, Mayoral
  • Universitatea Craiova: Pigliacelli – Vladoiu, Balasa, Acka, Bancu – Capatana, Cicaldau, Nistor – Baiaram, Tudorie, Ivan

Live video Hermanstadt – Univeristatea Craiova

Live video Hermannstadt – Universitatea Craiova live video și live stream pe site-urile: digisport.rodigionline.ro (pentru abonații abonații RCS RDS), horizon.tv și aplicația pentru telefon live video pe mobil Vodafone TV (pentru abonații Vodafone șu UPC), Orange TV aplicație mobilă pentru cei abonați la Orange, pe site-ul FocusSat sau Appstore sau Magazin Play aplicaliția LIVE TV. Iar cei de la Telekom pot vedea meciul pe Telekom Sport 1 care este live video gratuit pentru abonații companiei pe site-ul telekomtv.ro.