Live Text Simona Halep vs. Sara Sorribes Tormo. Simona joacă în ziua în care împlinește 29 de ani

Live Text Simona Halep vs. Sara Sorribes Tormo. HALEP a câștigat primul tur la Roland Garros!

Simona Halep joacă astăzi împotriva sportivei Sara Sorribes Tormo. Românca debutează la Roland Garros chiar de ziua ei. Astăzi, Halep împlinește frumoasa vârstă de 29 de ani. Meciul dintre Simona Halep și Sara Sorribes Tormo, din turul 1, va avea loc pe arena „Philippe Chatrier” și va începe în jurul orei 14:00.

Simona Halep vs. Sara Sorribes Tormo

UPDATE 15.48 Simona Halep vs. Sara Sorribes Torno 6-4, 6-0 VICTORIE! Halep a câștigat! S-a calificat în turul 2 la Roland Garros. Sportiva româncă și-a făcut cadou de ziua ei! 10 game-uri consecutive!

UPDATE 15.42 Simona Halep vs. Sara Sorribes Torno 6-4,  5-o. Break! La un pas de victorie. Servește pentru meci.

UPDATE 15.37 Simona Halep vs. Sara Sorribes Torno 6-4, 4-0. Sportiva noastră continuă în forță. Halep se află la două lungimi de calificare.

UPDATE  15.34 Simona Halep vs. Sara Sorribes Torno 6-4, 3-0 Break! Simona câștigă al 7-lea game consecutiv.

UPDATE  15.27 Simona Halep vs. Sara Sorribes Torno 6-4, 2-0

UPDATE  15.20 Simona Halep vs. Sara Sorribes Torno 6-4, 1-0 Break! Al patrulea break consecutiv pentru Halep.

UPDATE 15.12 Simona Halep vs. Sara Sorribes Torno 6-4 SET Simona a reușit să câștige primul set, după un început anevoios.

UPDATE 15.09 Simona Halep vs. Sara Sorribes Torno 5-4 Break! Simona intră rămâne pe poziție și reușește al treilea break consecutiv pe serviciul adversarei

UPDATE 15.06  Simona Halep vs. Sara Sorribes Torno 4 -4 Halep reușește să egaleze. Scorul a fost extrem de strâns

UPDATE  15.02 Simona Halep vs. Sara Sorribes Torno 3-4 Rebreak! Meci extrem de strâns. Simona Halep are șansa de a egala în primul set

UPDATE 14.55 Simona Halep vs. Sara Sorribes Torno 2-4 Break! Al doilea serviciu consecutiv pierdut de Simona Halep

UPDATE 14.50 Simona Halep vs. Sara Sorribes Torno 2-3 Rebreak! Simona Halep recuperează

UPDATE Simona Halep vs. Sara Sorribes Torno 1-3 Break! Jucătoarea spaniolă se distanțează în primul set.

UPDATE Simona Halep vs. Sara Sorribes Torno 1-2. Jocul este, din nou, condus de către Sara Sorribes Torno care reface diferența.

UPDATE Simona Halep vs. Sara Sorribes Torno 1- 1. Sportiva româncă reușește să egaleze.

UPDATE Simona Halep vs. Sara Sorribes Torno o -1. Conduce jucătoarea spaniolă. Primul game a durat cinci minute.

UPDATE 14.28: A început meciul! Sara Sorribes Tormo a servit prima.

Meci important pentru sportiva româncă Simona Halep. Constănțeanca își va face debutul la Roland Garros împotriva sportivei Sara Sorribes Tormo. Meciul va avea loc de la orele 14.00.  Simona Halep joacă de ziua ei. Astăzi, sportiva noastră, care este locul 2 WTA, împlinește frumoasa vârstă de 29 de ani.

Dacă o va învinge pe Sorribes Tormo, principala favorită de la Paris va înfrunta învingătoarea din partida Irina Begu (72 WTA) – Jil Belen Teichmann (54 WTA).

Cine este adversara Simonei de la Roland Garros

Sara Sorribes Tormo are 23 de ani și în prezent ocupă locul 70 în clasamentul mondial. Cea mai bună clasare a fost locul 64 WTA, atinsă în iunie 2019.

Sara Sorribes Tormo are în palmares șase titluri ITF: Madrid 2, Locri, Todi, Vallduxo (2012), Essen (2016) și W80 Cagnes-Sur-Mer (2020, săptămâna trecută, a învins-o în finală pe Irina Bara, scor 6-3, 6-4).

Sportiva nu a trecut niciodată de turul doi la un turneu de Grand Slam, performanță reușită la Wimbledon 2018, Roland Garros 2019, Australian Open 2020 și US Open 2020.

Emanuela Ursu - Pasionată de știri și de noutăți din orice domeniu de activitate, lucrez în presa scrisă din anul 2015, din timpul studiilor de master. Absolventă a Facultății de Comunicare și Relații cu Publicul, am fost, de-a lungul timpului, reporter de teren, redactor și editor pentru mai multe publicații.