Live video Gaz Metan - Dinamo Scor. Echipele de start!

Live video Gaz Metan – Dinamo Scor 1-3. Prima victorie Dinamo din Liga 1

Gaz  Metan – Dinamo scor 1-3 live video. Cofruntarea dintre Gaz Metan și Dinamo vine cu emoții pentru alb roșii, până acum echipa din Ștefan cel mare n-a câștigat niciun meci în Liga 1 de la începutul sezonului. Iar în meciurile cu Gaz Metan Mediaș a pierdut de fiecare dată în ultimele 3 meciuri jucate acasă la Mediaș. Meciul este live video pe huff.ro și live text, dar poate fi văzut la TV și online, conform intrucțiunilor de mai jos.

Gaz Metan Mediaș – Dinamo SCOR 1-3 – Live text & live video

Meciul este live video Gaz Metan Mediaș – Dianamo, live score și live blog mai jos.

Minutul 89 – Gaz Metan reușește să marcheze golul de onoare. Scor Gaz Metan – Dinamo 1-3.

Gaz Metan reușește să marcheze golul de onoare. Scor Gaz Metan - Dinamo 1-3

Minutul 83 – Juan Camara marchează pentru Dinamo

Minutul 75 – Dinamo înscrie, scor Gaz Metan – Dinamo 2-0. Golul a fost marcat de Deian Sorescu

Minutul 64 – Cartonaș galben Adam Nemec.

Minutul 62 – Ocazie pentru Gaz Metan! Cardoso trage la colțul scurt din fața lui Isma Lopez și lovește bara porții lui Mejias. Mingea iese în afara terenul din portarul dinamovist.

Minutul 51 și 54 – Cartonașe Galbene pentru Smola și Droppa.

Gaz Metan Mediaș - Dinamo 0-1

Gaz Metan Mediaș – Dinamo 0-1

Minutul 48 – Dinamo deschide scorul în meciul cu Gaz Metan Mediaș, scor Gaz Metan – Dinamo 0-1.

Minutul 30 – Ocazie buna pentru Gaz Metan! Butean suteaza violent din interiorul careului, insa mingea este pe directia lui Tomas, care reuseste sa respinga.

Minutul 28 – Gaz Metan înscrie în poarta Dinamo, dar golul a fost anulat. Isma Lopez a centrat în careu, Adam Nemec a reluat cu capul în plasa porții lui Buzbuchi, dar a fost semnalizat în poziție de ofsaid.

Minutul 15 -Deian Sorescu trece spectaculos de Chamed și încearcă un șut direct pe poartă dintr-o poziție foarte complicată. Mingea a ajuns în plasa laterală.

Min 15. Sorescu il depaseste elegant pe Chamed si sutaeza din unghi, insa distanta este prea mare pentru a-l surprinde pe Buzbuchi. Mingea trece cu putin pe langa stalpul stang al portii.

Minutul 7 – Ratare uriașă pentru Gaz Metan.

Minutul 1 – Meciul a început, Dinamo luptă pentru în loc mai bun în clasamentul Liga 1. Gaz Metan este pe locul 6.

Live video Gaz Metan - Dinamo Scor

UPDATE 20:58 – Transmiunea la TV  a început, de asemenea a fost adăugat și fluxul live video. Meciul este transmis și pe Youtube mai jos.

Live video Gaz Metan Mediaș – Dinamo

Meciul Gaz Metan – Dinamo este live video mai jos.

Gaz Metan video la antrenamentul de dinaintea meciului cu echipa din Ștefan Cel Mare, Dinamo.

UPDATE ora 20:43 – Fotbaliștii Gazului Metan au ieșit la încălzire. Peste puțin timp începe partida cu Dinamo București.

Meciul dintre Gaz Metan Mediaș – Dinamo este transmis la TV de televiziunile Digi Sport 1, Look Sport și Telekom Sport 1. De asemenea meciul este live video pe HUFF.ro în playerul Youtube de mai jos și pe site-urile: digisport.ro, digionline.ro, horizon.tv, aplicațiile mobile Vodafone TV și Orange TV.

Dinamo era la un pas să retrogradeze în Liga 2, dar a fost salvată de FRF care a decis ca echipa fanion a fotbalului românesc să rămână în Liga 1. Dinamoviștii par acum mai motivați și luptă tot mai tare pentru a câștiga meciurile.

Ieri au fost jucate două meciuri importante în Liga 1. UTA a pierdut confruntarea cu Poli Iași, iar FCSB a câștigat cu Argeș meciul cu 3-0.