LPF a anuntat programul etapelor a VIII-a, a IX-a si a X-a ale Ligii I

30.08.2016
LPF a anuntat programul etapelor a VIII-a, a IX-a si a X-a ale Ligii I

Liga Profesionista de Fotbal (LPF) a anunţat, marţi, programul etapelor a VIII-a, a IX-a si a X-a ale Ligii I, care vor avea loc in perioada 16-26 septembrie. In 20-22 septembrie are loc o etapa intermediara, scrie news.ro.

Programul meciurilor si televizarile sunt urmatoarele: Pe ce post vezi meciurile din Liga 1

Etapa a VIII-a
Vineri, 16 septembrie
18.00 FC Botosani – FC Viitorul ( LOOK PLUS, DIGI SPORT, DOLCE SPORT)
20.30 Pandurii Targu Jiu – ASA Targu Mures (LOOK TV, DIGI SPORT, DOLCE SPORT)
Sambata, 17 septembrie
18.00 CFR Cluj – FC Voluntari ( LOOK PLUS, DIGI SPORT, DOLCE SPORT)
20.30 Dinamo Bucuresti – CSM Poli Iasi ( LOOK PLUS, DIGI SPORT, DOLCE SPORT)
Duminica, 18 septembrie
18.00 CS U Craiova – Concordia Chiajna (LOOK TV, DIGI SPORT, DOLCE SPORT)
20.30 Poli Timisoara – FC Steaua (LOOK TV, DIGI SPORT, DOLCE SPORT)
Luni, 19 septembrie
20.30 Astra Giurgiu – Gaz Metan Medias (LOOK TV, DIGI SPORT, DOLCE SPORT)
Etapa a IX-a
Marţi, 20 septembrie
18.00 CSM Poli Iasi – Pandurii Targu Jiu (LOOK TV, DIGI SPORT, DOLCE SPORT)
20.30 FC Viitorul – Dinamo (LOOK TV, DIGI SPORT, DOLCE SPORT)
Miercuri, 21 septembrie
18.00 Concordia Chiajna – FC Botosani (LOOK TV, DIGI SPORT, DOLCE SPORT)
20.30 FC Voluntari – CSU Craiova (LOOK TV, DIGI SPORT, DOLCE SPORT)
Joi, 22 septembrie
16.00 Gaz Metan Medias a Poli Timisoara (LOOK PLUS, DIGI SPORT, DOLCE SPORT)
18.30 ASA Targu Mures – Astra Giurgiu (LOOK PLUS, DIGI SPORT, DOLCE SPORT)
21.00 FC Steaua – CFR Cluj (LOOK PLUS, DIGI SPORT, DOLCE SPORT)
Etapa a X-a
Vineri, 23 septembrie
20.30 Pandurii Targu Jiu – FC Viitorul (LOOK TV, DIGI SPORT, DOLCE SPORT)
Sambata, 24 septembrie
18.00 CS U Craiova – FC Botosani (LOOK PLUS, DIGI SPORT, DOLCE SPORT)
20.30 Dinamo – Concordia Chiajna (LOOK PLUS, DIGI SPORT, DOLCE SPORT)
Duminica, 25 septembrie
18.00 Astra Giurgiu – CSMS Iasi (LOOK TV, DIGI SPORT, DOLCE SPORT)
20.30 FC Voluntari – FC Steaua (LOOK TV, DIGI SPORT, DOLCE SPORT)
Luni, 26 septembrie
18.00 Poli Timisoara – ASA Targu Mures (LOOK PLUS, DIGI SPORT, DOLCE SPORT)
20.30 CFR Cluj – Gaz Metan Medias (LOOK TV, DIGI SPORT, DOLCE SPORT)