Maccabi Tel Aviv – Pandurii Tg.Jiu, scor final 2-1

Maccabi Tel Aviv Pandurii – Rezultat final

Pandurii Targu Jiu paraseste Europa League, dupa ce a pierdut ambele meciuri cu Maccabi Tel Aviv. Gorjenii au cedat si in returul din Israel si rateaza calificarea in play-off-ul Europa League.

Igiebor a deschis scorul in minutul 24, dupa un contraatac, stabilind si scorul pauzei. Pleasca a egalat in minutul 57, iar Benayoun a inscris golul care a stabilit rezultatul final, 2-1.

In urma acestui rezultat, echipa lui Petre Grigoras isi incheie aventura europeana, in timp ce israelienii avanseaza in playoff.

Echipe

Maccabi: 95. Predrag Rajkovic – 2. Eli Dasa, 21. Igor Filipenko, 18. Eytan Tibi, 22. Avraham Rikan – 51. Yossi Benayoun, 4. Haris Medunjanin, 6. Gal Alberman (căpitan), 40. Nosa Igiebor, 15. Dor Miha – 70. Orlando Sa.

Antrenor: Shota Arveladze

Rezerve: 55. Haviv Ohayon – 5. Ezequiel Scarione, 9. Eden Ben Basat, 10. Barak Itzhaki, 23. Eyal Golasa, 26. Tal Ben Haim, 42. Dor Peretz.

Pandurii: 1. David Lazar – 25. Marian Pleasca, 4. Jordy Buijs, 6. Nikola Vasiljevic, 3. Gordan Bunoza – 52. Alexandru Rauta, 17. Andrei Pitian – 5. Valentin Munteanu, 24. Filip Mrzljak, 26. Adelin Parcalabu – 11. Ovidiu Herea.

Antrenor: Petre Grigoras

Rezerve: 33. Razvan Stanca – 18. Bogdan Ungurusan, 23. Constantin Grecu, 8. Claudiu Voiculet, 70. Armiche Ortega Medina, 77. Rodemis Trifu, 99. Christian Obodo.