Meciul dintre echipele ASA Târgu Mureş şi Pandurii Târgu Jiu nu a mai fost reluat după pauză. Jucătorii formaţiei gorjene au refuzat să mai intre pe teren.

Sport

Meciul ASA Târgu Mureş – Pandurii Târgu Jiu încheiat la pauză. Jucătorii au refuzat să mai intre pe teren

Meciul dintre echipele ASA Târgu Mureş – Pandurii Târgu Jiu nu a mai fost reluat după pauză. Jucătorii formaţiei gorjene au refuzat să mai intre pe teren.

La pauză, ASA Târgu Mureş conducea cu scorul de 2-0 prin golurile marcate de G. Mureşan ’19 şi Morar ’37.

Arbitrul Marius Avram a aşteptat pe teren împreună cu jucătorii echipei ASA Târgu Mureş reluarea partidei. Cum jucătorii de la Pandurii Târgu Jiu au refuzat să reintre pe teren, meciul a fost suspendat.

Meciul ASA Târgu Mureş – Pandurii Târgu Jiu încheiat la pauză. Jucătorii s-au plâns de calitatea terenului

După pauză, centralul Marius Avram a așteptat 3 minute pentru ca oaspeții să revină pe gazon, iar pentru că asta nu s-a întâmplat, a fluierat sfârșitul partidei. În mod normal, în aceste condiții, ASA va câștiga meciul la „masa verde”, cu 3-0.

Clubul Pandurii Târgu Jiu se confruntă cu mari dificultăţi financiare. Astăzi a deplasat la Târgu Mureş doar 15 jucători. Lucian Sânmărtean şi Marian Pleaşcă au refuzat să joace din cauza terenului îngheţat.