Polonia a remizat cu Kazahstan, intr-un meci jucat in Grupa E a preliminariilor CM 2018, grupa din care face parte si Romania.

Rezultate Preliminarii CM 2018. Egal intre Polonia si Kazahstan! Ce a facut Danemarca

Polonia si Kazahstan au terminat la egalitate, scor 2-2, intr-un meci contand pentru prima runda a preliminariilor CM 2018.

Polonezii au condus cu 2-0 la pauza pe terenul kazahilor, prin reusitele semnate de Kapustka (8) si Lewandovski (35). Reprezentativa din Kazahstan a revenit miraculos, iar Sergey Khizhnichenko amarcat doua goluri (51 si 58).

Intr-un alt meci jucat in grupa Romaniei, Grupa E, Danemarca a castigat meciul de pe teren propriu, scor 1-0, cu Armenia. Eriksen a marcat golul castigator, in minutul 17. Acelasi Eriksen a ratat un penalty in repriza secunda.

In alte partide jucate azi, Azerbaijan a invins in deplasare San Marino, scor 0-1, Lituania a facut egal cu Slovacia, 2-2, iar Slovacia a pierdut pe teren propriu cu Anglia, rezultat final 0-1.