Rezumat Austria Viena Astra.

Sport

Rezumat Austria Viena – Astra SCOR final 1-2 Video

Rezumat Austria Viena Astra. Astra Giurgiu a învins cu scorul de 2-1 pe Austria Viena, într-un meci din grupa E din Europa League. Meciul s-a disputat pe stadionul Ernst Happel, din Viena. Astra Giurgiu a reuşit să obţină a doua victorie în grupa E a Ligii Europei, în etapa a cincea a competiţiei.

Golurile au fost marcate de Rotpuller, în minutul 57, Florea în minutul 79 și Budescu în minutul 88.

1-0: Apărarea Astrei respinge un corner, Holzhauser ajunge în poziţie de centrare, pasează excelent, Serbest sare peste minge, iar fundaşul central Rotpuller nu trebuie decât să împingă balonul în jumătatea de poartă rămasă goală. 1-0 în minutul 57, scor la care Astra e out din Europa.

1-1: Mingea a pornit de la Morais, Budescu a sărit peste balon, Alibec a făcut un unu-doi cu Teixeira, atacantul a ajuns în faţa porţii, iar şutul respins a ajuns la Florea care a înscris cu poarta goală.
1-2: Echipa lui Şumidică e magică în această seară, iar Budescu înscrie din penalty-ul obţinut de Florea şi întoarce scorul în doar câteva minute.

Echipe de start

Austria Viena: Hadzikic – Larsen, Rotpuller, Filipovic, Martschinko – Serbest, Holzhauser – Venuto (Tajouri 90′), Grunwald, Pires – Kayode (Friesenbichler 90′). Antrenor: Thorsten Fink

Astra Giurgiu: Lung Jr. – Săpunaru, Geraldo Alves, Oros (D. Florea 61) – Al. Stan, Seto, Boubacar (Lovin 71′), Teixeira, Junior Morais – Budescu (Nicoară 90+3′)- Alibec. Antrenor: Marius Şumudică

Cartonaşe galbene: Grunwald 61′, Friesenbichler 90+3′ / Oros 43′, Morais 56′, Boubacar 60′, Alves 69′, Lovin 90′, Stan 90+5′
Cartonaşe roşii: Grunwald 65′

Rezumat Austria Viena Astra SCOR Final 1-2