Rezumat Kazahstan Romania (VIDEO), rezultat final 0-0, in preliminariile Campionatului Mondial de Fotbal 2018, din Rusia.

Rezumat Kazahstan – Romania, rezultat final 0-0 VIDEO

Rezumat Kazahstan Romania. Echipa nationala a Romaniei a terminat la egalitate cu Kazahstanul, scor final 0-0, meciul disputat in etapa a treia a preliminariilor CM 2018.

Tricolorii nu au repetat performanta din partida cu Armenia si au facut un meci slab, influentat si de calitatea proasta a gazonului artificial, dar si de jocul dur al gazdelor.

Chipciu si Dragos Grigore s-au accidentat in prima repriza si au fost inlocuiti pana la pauza, de Enache, respectiv Moti.

In urma acestui rezultat, Romania acumuleaza cinci puncte in clasamentul grupei E, cu o victorie si doua egaluri.

Echipe de start

Kazahstan: Pokatilov – Besebekov, Akhmetov, Maliy, Logvinenko, Shomko – Muzhikov, Smakov, Kuat – Bayzhanov, Khizhnichenko

România: Tătăruşanu – Benzar, Săpunaru, Grigore, Toşca –  Hoban – Chipciu, R. Marin, N. Stanciu, A. Popa – B. Stancu

Rezumat Kazahstan Romania, scor 0-0, preliminarii Campionat Mondial 2018