REZUMAT Steaua – Dinamo 1-3, Cupa Ligii VIDEO

Rezumat Steaua – Dinamo. Steaua (FCSB) a fost învinsă de Dinamo, scor final 1-3 în manșa secundă a semifinalei Cupei Ligii.

Dan Nistor a deschis scorul pentru câinii roșii în minutul 37, iar Dinamo a intrat cu avantaj la pauză. Denis Alibec a marcat din penalty pentru Steaua în minutul 64, restabilind egalitatea.

Patrick Petre a readus-o pe Dinamo în avantaj în minutul 74, iar Hanca (82) a stabilit scorul final al meciului, marcând golul decisiv din penalty.

În urma acestui rezultat, Dinamo ajunge în finala Cupei Ligii. În tur, gruparea din Ștefan cel Mare s-a impus cu scorul de 4-1.

În finală, Dinamo o va întâlni pe ACS Poli Timișoara, echipă care a eliminat-o pe ASA Târgu Mureș. Rămâne de văzut dacă meciul se va disputa, întrucât Ionuț Popa, tehnicianul Timișoarei, a anunțat ieri că echipa sa ar putea să nu se prezinte la meciul din finală. Popa a acuzat faptul că sponsorul principal al Cupei nu a achitat banii aferenți pe sezonul trecut.

Rezumat Steaua – Dinamo, scor final 1-3 Cupa Ligii 1 martie

Acest articol a fost actualizat la: 2017-03-02T00:38:06+02:00 0:38