Rezumat Steaua - FC Zurich, scor final 1-1 VIDEO

Rezumat Steaua – FC Zurich, scor final 1-1 VIDEO

Rezumat Steaua FC Zurich. Steaua și FC Zurich au încheiat la egalitate, scor 1-1, meciul din grupa L a Europa League de joi, 20 octombrie.

Steliștii au deschis scorul în minutul 63 prin Golubovic, aflat la prima reușită în tricoul roș-albastru. Kone a adus egalarea pentru elvețieni, în minutul 86.

În urma acestui rezultat, Steaua rămâne pe ultimul loc în grupă, cu 2 puncte.

În celălalt meci al grupei, Osmanlispor a încheiat la egalitate, scor 2-2. Rusescu a marcat ambele goluri ale turcilor. În clasamentul grupei L, Villareal este prima, cu 5 puncte, urmată de Osmanlispor și Zurich, ambele cu câte patru puncte.

Echipe de start

Steaua: Niţă – Ovidiu Popescu, Tamaş, Toşca, Momcilovic – Bourceanu, Muniru – Popa, Boldrin, De Amorim – Golubovic

Zurich: Vanins – Brunner, Nef, Kecojevic, Voser – Sarr, Yapi-Yapo – Schonbachler, Buff, Rodriguez – Cavusevic