REZUMAT VIDEO Germania – Italia SCOR 1-1

REZUMAT VIDEO Germania – Italia SCOR 1-1 (6-5) EURO 2016

Meciul Germania – Italia a fost extrem de tensionat, cu scor 1-1 pana in prelungiri, un gol anulat, iar scorul final a fost decis la penalty-uri.  Vezi mai jos rezumatul video.

La final de meci, mai multi jucatori ai ambelor echipe au primit cartonase galbene. Vezi aici LIVE TEXT COMPLET PENTRU MACIUL GERMANIA – ITALIA!

Germania – Italia SCOR 1-1 (6-5) EURO 2016 – REZUMAT VIDEO

In minutul 89 ITALIA a avut o ocazie uriasa pe care a ratat-o! De Sciglio a tras bine la coltul scurt, dar balonul a lovit doar plasa laterala.

Italia a marcat un gol in minutul 78.

Germania a marcat gol in minutul 65 si a ratat o ocazie extraordinara in minutul 68.

Echipele au ajuns in prelungiri cu scor 1-1, dar nu au mai reusit sa marcheze niciun gol pana in penalty-uri. Dupa cateva zeci de minute tensionate, Germania castiga cu 6-5 la loviturile de departajare.