România - Armenia scor final - . REZUMAT VIDEO

România – Armenia scor final 1-0 . REZUMAT VIDEO

România Armenia Rezumat Video. Romania a invins Armenia, scor 1-0, cu un gol marcat de Alexandru Maxim in minutul 90.

Armenii au jucat in inferioritate numerica din minutul 55, dupa eliminarea lui Voskanyan, care a facut hent in careu. La faza urmatoare, Bogdan Stancu a ratat un penalty.

In celelalte meciuri din grupa, Danemarca a invins Polonia cu 4-0, iar Muntenegru a invins in deplasare cu 3-0 pe Kazahstan. In urma acestui rezultat, Romania ramane pe locul 4 si pastreaza doar sanse matematice de a ajunge la barajul pentru calificarea la CM 2018.

Echipa de start

România: Tătăruşanu – Benzar, Chiricheş, Toşca, Cr. Ganea – Pintilii, N. Stanciu – Chipciu (69 Adi Popa), Băluţă (74, Andrei Ivan), B. Stancu (81, Alexandru Maxim) – Fl. Andone
Rezerve: Pantilimon, Niță, Moți, Țîru, Maxim, Popa, Ivan, Găman, Deac, Marin, Hanca, Filip