Serbia – Brazilia scor final 0-2 – Rezumat video online Meci la CM 2018

Serbia Brazilia scor live 0-2. Brazilia a obținut victoria cu Serbia și termină grupa E pe primul loc cu șapte puncte.

În cealaltă partidă, Elveția și Costa Rica au terminat la egalitate, scor 2-2.

Brazilia va juca împotriva Mexicului în optimi, iar Elveția cu Suedia.

Serbia termină grupa pe 3, cu trei puncte, iar Costa Rica ultima, cu un punct.

Vezi rezumatul meciului mai jos!

Final: Brazilia învinge Serbia și termină grupa pe primul loc.

Minutul 86: Neymar (Brazilia) preia o minge respinsă în interiorul careului de pedeapsă şi trimite un şut direcţionat pe centrul porţii, dar este respins de Vladimir Stojkovic care are o intervenție superbă!

Minutul 71: Filipe Luis (Brazilia) ajunge la recuperare în afara careului de pedeapsă şi trimite un şut de la distanţă spre centrul porţii. Vladimir Stojkovic reuşeşte o intervenție decentă pentru a respinge.

Minutul 67: Gol Brazilia! Gol Thiago Silva! Fundașul brazilian marchează cu capul după un corner executat de Neymar.

Minutul 62: Momente bune de joc pentru sârbi, care s-au instalat în jumătatea braziliană și au intrat de mai multe ori în careul advers. Defensiva Selecao rezistă.

Minutul 60: Ocazie Serbia! Allison ratează intervenția, dar mingea trimisă cu capul de Mitrovic îl lovește pe Silva, iar Brazilia scapă cu fața curată.

Minutul 48: Matic a primit cartonașul galben.

Update: A început a doua repriză.

Pauză: Brazilia conduce la pauză și la acest scor câștigă grupa.

Minutul 45: Neymar încearcă un șut cu efect din colțul careului de 16 metri, dar mingea trece peste poartă.

Minutul 35: Gol Brazilia! Gol Paulinho! Jucătorul Barcelonei trimite reușește să-l lobeze pe portarul sârbilor și își duce echipa în avantaj.

Update: Elveția a deschis scorul în minutul 30 al meciului cu Costa Rica, prin Dzemaili și este prima în grupă în acest moment.

Minutul 28: Milenkovic blochează un șut al lui Jesus din interiorul careului, care se ducea bine. Corner pentru Brazilia, însă nimic periculos nu iese din această fază fixă.

Minutul 25; Neymar șutează din marginea careului de 7 metri, dar portarul Stojkovic respinge!

Minutul 20: Avem parte de un meci cu ritm bun, dar fără mari ocazii. Cele două echipe fac bine faza defensivă.

Minutul 10: Prima schimbare la Brazilia! Marcelo s-a accidentat și a fost înlocuit de Filipe Luis.

Minutul 3: Ocazie Brazilia! Portarul sârb îl blochează în ultimul moment pe Jesus. Asistentul ridică până la urmă fanionul pentru ofsaid, dar cu întârziere.

Update: Meciul a început cu lovitura de start a brazilienilor.

Echipele de start:

Serbia (4-2-3-1): Stojkovic – Rokavina, Milenkovic, Veljkovic, Kolarov – Matic, Milinkovic Savic – Tadic, Ljajic, Kostic – Mitrovic;

Brazilia (4-2-3-1): A. Becker – Fagner, Silva, Miranda, Marcelo – Paulinho, Casemiro – Willian, Coutinho, Neymar – G. Jesus;

Serbia a învins Costa Rica, apoi a cedat în fața Elveției, după ce a condus la pauză. Cu trei puncte după două meciuri, sârbii au nevoie de o victorie azi pentru a merge mai departe.

Cu victorie sau egal în ultimele meciuri, Brazilia şi Elveţia merg mai departe. Serbia trebuie să învingă Brazilia pentru a se califica în optimi, dar îi poate fi suficient şi un egal, dacă Elveţia e învinsă de Costa Rica la mai mult de un gol.

Brazilia a dezamăgit până acum la acest Mondial. Un egal cu Elveția și o victorie în prelungiri cu Costa Rica sunt rezultatele pe care Selecao le-a obținut până acum. Vedeta Neymar, deși a marcat un gol în ultima partidă a avut evoluții sub așteptări.

Cu toate acestea, Brazilia a pierdut doar un meci din ultimele 21 jucate şi are un golaveraj impresionant, 47-5.

Echipa care termină grupa E pe primul loc va juca împotriva Mexicului, iar echipa clasată pe poziția secundă va juca împotriva Suediei, după ce Germania a fost eliminată, pierzând surprinzător cu Coreea de Sud.

Brazilia a întâlnit Serbia o singură dată, într-un meci amical jucat în ajunul CM 2014, câştigând cu 1-0, la Sao Paulo.

Serbia Brazilia scor live: Echipele de start

Serbia: Stojkovic – Rukavina, Ivanovic, Tosic, Kolarov – Matic, Milivojevic, Milinkovic-Savic, Tadic, Kostic – Mitrovic.

Selecţioner: Mladen Krstajic.

Brazilia: Alisson – Fagner, Thiago Silva, Miranda, Marcelo – Casemiro, Paulinho, Renato Augusto (Willian) – Philippe Coutinho, Gabriel Jesus, Neymar.

Selecţioner: Tite.

Arbitru: Alireza Faghani (Iran).

Partida se joacă pe stadionul Spartak din Moscova și este televizată de TVR 1. Meciul este live online pe tvrplus.

Huff.ro vă ține la curent cu scorul live al meciului și vă oferă rezumatul video.

Vezi și: Brazilia – Costa Rica, scor final 2-0 – Rezumat video. Rezultat CM 2018

Vezi și: Serbia – Elveția, scor final 1-2 – Rezumat Video Online CM 2018

Acest articol a fost actualizat la: 2018-06-28T19:14:28+03:00 19:14