Steaua - CSM Poli Iasi, scor 1-1. Rezumat video

Steaua – CSM Poli Iasi, scor 1-1. Rezumat video

Steaua si CSM Poli Iasi au terminat la egalitate, scor 1-1, intr-un meci restant din prima etapa a Ligii 1. Echipa lui Laurentiu Reghecampf a deschis scorul in minutul 20 prin Robert Valceanu.

Moldovenii au egalat in minutul 43, dupa ce Nita a gafat la un sut al lui Bole. Vicecampioana Romaniei a ramas in zece oameni in minutul 57, dupa ce nou-intratul Ontel a vazut rosu direct dupa un fault asupra lui Ionut Voicu. Chiar daca iesenii au mai avut doua ocazii mari in repriza secunda, tabela de marcaj a ramas neschimbata

In urma acestui rezultat, trupa ros-albastra ramane lider, cu 14 puncte, in timp ce CSM Poli Iasi urca pe 5, cu 9 puncte.

Echipe de start

Steaua: Nita – Vilceanu, Tamas, Mitrea, Momcilovic – Sulley Muniru, Bourceanu (cpt) – Aganovic, Boldrin, De Amorim – Bota

Iasi: Grahovac – Voicu, Mihalache, Frasinescu, Ciuca, Tiganasu – Bole, Mitic, Tarsa, V. Gheorghe – Cristea

Steaua CSM Poli Iasi, scor 1-1 Rezumat