Mihaela Buzărnescu a ratat calificarea în finala turneului BRD Bucharest Open

Jucătoarea de tenis Mihaela Buzărnescu, favorita numărul 2 a turneului BRD Bucharest Open, a ratat calificarea în finală după ce a fost învinsă, sâmbătă, în semifinale de croata Petra Martic cu scorul de 6-4, 6-4.

UPDATE (ora 16:55): Buzărnescu – Martic 4-6, 4-6! GAME, SET ȘI MECI! Petra Martic e prima finalistă de la BRD Bucharest Open. La 4-4 în setul doi, croata a reușit break-ul și a închis apoi partida cu un game alb.

UPDATE (ora 16:26): Buzărnescu – Martic 4-6, 3-2! Niciun break în primele 5 game-uri din setul doi al semifinalei de la BRD Bucharest Open

UPDATE (ora 16:13): Buzărnescu – Martic 4-6, 1-1! Setul secund are un start similar cu cel al primul act. Ambele jucătoare și-au făcut serviciul, deși croata întâmpină dificultăți

UPDATE (ora 16:02): Buzărnescu – Martic 4-6! Game și set Martic! Mihaela a condus cu 30-0, dar jucătoarea croată a câștigat 4 puncte la rând și și-a adjudecat primul set

UPDATE (ora 15:56): Buzărnescu – Martic 4-5! Condusă cu 40-0 pe propriul serviciu, Mihaela a salvat cele trei mingi de set ale adversarei și a reușit să câștige game-ul

UPDATE (ora 15:43): Buzărnescu – Martic 2-4! Croața reușește două game-uri la rând. Ca de fiecare dată în meciurile de la București, nevii Mihaelei au cedat. Jucătoarea noastră a aruncat cu racheta spre un panou din spatele terenului și a scăpat mai multe cuvinte vulgare, pentru care a și fost avertizată de arbitrul de scaun.

Mihaela Buzărnescu a jucat astăzi cu croata Petra Martic

UPDATE (ora 15:31): Buzărnescu – Martic 2-2! Rebreak al Mihaelei, care restabilește egalitate. Jucătoarea noastră a condus cu 40-15, Martic a salvat o minge de break, dar Buzărnescu a reușit să închidă în cele din urmă game-ul

UPDATE (ora 15:25): Buzărnescu – Martic 1-2! Break al jucătoarei croate, care trece la conducere pentru prima dată în acest prim set

UPDATE (ora 15:20): Început echilibrat de partidă. După primele două game-uri, Buzărnescu și Martic sunt la egalitate, 1-1.

UPDATE (ora 15:05): A început prima semifinală de la BRD Bucharest Open. Mihaela Buzărnescu și Petra Martic luptă pentru un loc în ultimul act al turneului de la Arenele BNR

UPDATE (ora 14:15): Perechea formată din Irina Begu și Andreea Mitu a câştigat duelul româncelor din semifinale cu Jaqueline Cristian şi Elena-Gabriela Ruse, scor 6-4, 3-6, 10-6, şi s-a calificat în ultimul act al probei de dublu din cadrul turneului de tenis BRD Bucharest Open

UPDATE (ora 12:30): A început semifinala sută la sută românească a competiției de dublu de la BRD Bucharest Open, Begu/Mitu – Cristian/Ruse