UTA Arad și FC Argeș se califică în Liga 1, după ce Rapidul a egalat cu Turris

UTA Arad și FC Argeș s-au calificat în Liga 1 chiar în ultimele minute de meci, după ce Rapid București a egalat în meciul cu Turris. Vestea a fost primită de ambele echipe pe teren în prelugirile de 4 minute din meciul de astăzi, care s-a terminat UTA vs FC Argeș scor 1-1.

UTA Arad din nou în liga 1, victorie istorică pentru arădeni

UTA Arad termină campionatul din Liga 2 și promovează după ani întregi de absență din Liga 1. Bucuria jucătorilor n-a mai ținut cont de adversar, iar cele două echipe s-au felicitat pe teren.

Sunt Adrian Vrauko si de 14 ani lucrez în presa online. Am început ca redactor la Realitatea TV, am continuat mai apoi la Pro TV, Kanal D. Iar din 2014 am infiintat Revista Teo Trandafir, continuand cu HUFF.ro si multe alte site-uri din grupul AIR24. La HUFF.ro sunt Editor Of The Day si coordonez echipa editoriala.