Viitorul – Gent, scor final 0-0. Rezumat video

Viitorul  Gent – Rezumat video

Viitorul si Gent au remizat, scor 0-0, in mansa secunda a turului trei preliminar al Europa League, Dupa o victorie cu 5-0 in meciul tur, belgienii n-au mai fortat, iar trupa lui Gica Hagi nu a reusit sa inscrie sau sa isi creeze faze importante de gol.

Kujovic a semnat singura ocazie importanta a primei reprize, in timp ce Nimely, Razvan Marin si Dumitrescu i-au dat putine emotii portarului belgian in repriza secunda.

In urma acestui rezultat, Viitorul paraseste Europa League, in timp ce Gent avanseaza in playoff.

Echipe

Viitorul: Buzbuchi – Radoi, Hodorogea, Carp, Brandan – Dani Lopez, Nedelcu, Casap – Iancu, Rusu, Nimely
Rezerve: Tordai, Benzar, Tanase, Tiru, Dumitrescu, R. Marin, Chitu

Gent: Thoelen – Gershon, Mitrovic, Horemans – Foket, Neto, Schoofs, Perbet – Saief, Kujovic, Milicevic
Rezerve: Rinne, Depoitre, L. Schoofs, Kums, Nielsen, Simon, Ndongala

Viitorul Gent Rezumat Video, scor 0-0

Acest articol a fost actualizat la: 2016-08-04T23:22:20+03:00 23:22